Avrasya Tüneli’nin Açılış Tarihi Kesinleşti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul'da yapım çalışmaları devam eden Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki son durum hakkında

28 Ekim 2015
Avrasya Tüneli’nin Açılış Tarihi Kesinleşti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul'da yapım çalışmaları devam eden Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki son durum hakkında bilgi verdi...

Yapımı devam eden Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü hakkında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlık, Avrasya Tüneli için 2016 yılının Ekim ayı olarak açıklanan takvimi 2017 yılı ilk çeyreğine ertelerken, iki yakayı üçüncü kez bağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış tarihi hakkında bilgi vermedi.

"3. Köprü En Kısa Zamanda Tamamlanacak"

Karayolları Genel Müdürlüğü 3. Köprü'de hızla devam eden inşaat çalışmalarının yüzde 80 oranında tamamlandığını bildirdi. 8 şeridi karayolu 2 şeridi raylı sistem olmak üzere toplam 10 şeritli Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerindeki raylı sistem ile Edirne'den İzmit'e kadar yolcu taşıyacak. Marmaray ve İstanbul Metrosu ile entegre edilecek raylı sistem Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve yapımı süren 3. Havalimanını birbirine bağlayacak.

Açılışı için kesin bir tarih verilmeyen açıklamada, “Ana kablo bilezikleri ile askı halatlarının imalatı halen devam etmektedir. Yapım işleri halen devam olan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim köprüsünün mümkün olan en kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılması hedeflenmektedir” denildi.

"Avrasya Tüneli 2017'de Hizmette"

19 Nisan 2014 yılında yapımına başlanan Avrasya Tünel projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kazlıçeşme-Göztepe hattında Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale edilen Avrasya Tüneli Projesi’nin açılış tarihi 2017 yılının ilk çeyreği olarak açıklandı. 3 ana bölümden oluşan Avrasya Tüneli'nde 5,4 km’lik sahil yolu Kazlıçeşme’ye kadar 6 şeritten 8 şeride çıkarılıyor, yaklaşık 1,5 km kısım yer kotunun altına alınıyor, kavşak düzenlemeleri ve yan yollar yapılıyor. Boğaz geçişi olarak tanımlanan ikinci kısımda ise boğazda proje için özel olarak geliştirilen Tünel Açma Makinesi ile tünel kazıldı. 3. kısım ise Anadolu yakasındaki yol çalışmaları olarak belirlenmişti.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


3.Havalimanı projesinin yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi

3.Havalimanı projesinin yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi

Yapım çalışmalarının hız kesmeden sürdüğü 3.Havalimanı projesinde tamamlanan yolcu köprüleri ilk kez

13 Eylül 2017


Tav Havalimanları hisselerinin yüzde 3,76’sı yabancılara satıldı

Tav Havalimanları hisselerinin yüzde 3,76’sı yabancılara satıldı

TAV Havalimanları'nın kurucu ortaklarından Tepe İnşaat ve Sera Yapı hisselerinin bir kısmını yabancı

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat