Avrasya Tüneli’nin Açılışı Öne Alındı

25 Ocak 2016
PAYLAŞ
Avrasya Tüneli’nin Açılışı Öne Alındı

2017 yılının ilk 6 ayında açılması planlanan Avrasya Tüneli'nde çalışmalar beklenende hızlı sürünce açılış tarihi öne alındı...

Avrasya Tüneli projesi kapsamında Sarayburnu - Kazlıçeşme, Kazlıçeşme - Göztepe arasında başlatılan çalışmalar tam gaz devam ediyor. Kazlıçeşme- Göztepe arasında toplam 14.6 kilometrelik bir güzergahı kapsayan Avrasya Tüneli'nin 55 aylık bir süre içinde 2017 yılının ilk 6 ayında tamamlanması hedefleniyordu. Çalışmaların hızla sürdüğü bazı bölgelerde yollar ve bağlantı tünelleri ortaya çıkmaya başlarken, projenin 2016 yılının sonlarına yetiştirilmesi için çalışmalara hız verildiği açıklandı.

Avrasya Yüneli projesinin 5.4 kilometrelik bölümü deniz tabanı altına özel bir bir teknoloji ile inşa edilen otomobillerin geçeceği 2’şer şeritli ve iki katlı tünelden oluşuyor. Tünel 7.5 büyüklüğünde bir depremde zarar görmeyecek şekilde tasarlandı.

1 milyar 245 milyon dolar yatırımla yaşama geçirilen Avrasya Tüneli, tamamlandığında Kazlıçeşme'den Göztepe'ye yolculuk süresini 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek. İstanbul trafiğini büyük oranda rahatlatması hedeflenen Avrasya Tüneli'nde geçiş ücretinin il yıl tek yönde KDV hariç 4 dolar olması bekleniyor.


"Avrasya Tüneli’nin Açılışı Öne Alındı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap