Aziz Torun: Sektörün Üzerindeki Vergi ve Harç Yükü Kaldırılmalı

10 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Aziz Torun: Sektörün Üzerindeki Vergi ve Harç Yükü Kaldırılmalı
GYODER tarafından bu yıl 15. düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi gerçekleşti. Zirvede konuşan GYODER Başkanı Aziz Torun sektörün üzerindeki vergi ve harç yükünün kaldırılması gerekiyor dedi...

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından 2000 yılından bu yana gerçekleştirilen Gayrimenkul Zirvesi’nin 15.’si yapıldı.

1000’e yakın kişinin katıldığı zirvenin açılış konuşmalarını GYODER Başkanı Aziz Torun ve Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan yaptı.

Hükümetin inşaat sektörünü desteklemeye ve sorunları beraber çözmek için çaba göstermeye devam edeceklerini belirten Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, "Son 14 senede gösterdiğimiz atılımı sürdürerek ekonomiye katkılarımızı sürdüreceğiz. Gayrimenkul sektörü bizim için vazgeçilemeyecek bir sektördür. Kentsel dönüşümün tüm hızıyla devam ettiği bir ortamda imarla ilgili düzenlemeleri de hızlıca meclisten geçireceğiz”dedi.

Kentsel dönüşüme dikkat çeken GYODER Başkanı Aziz Torun, kentsel dönüşüm stratejisinin geniş kapsamlı bir imar reformu ile planlanması gerektiğini belirtti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM STRATEJİSİ GENİŞ KAPSAMLI PLANLANMALI
Kentsel dönüşüm stratejisinin geniş kapsamlı bir imar reformu ile planlanması gerektiğini vurgulayan Torun, "Çok önemli bir kısmı deprem kuşağında olan ve yapı stokunun yüzde 75'i deprem riski taşıyan bir ülke olarak, kentsel dönüşüm stratejisinin geniş kapsamlı bir imar reformu ile planlanması gerekiyor. Şehirlerimizin geleceğiniz talep ve ihtiyaçlara göre planlamalı, geliştirmeli, değiştirmeli ve dönüştürmeliyiz” ifadesinde bulundu.

SEKTÖRÜN ÜZERİNDEKİ VERGİ VE HARÇ YÜKÜ HAFİFLETİLMELİ
İmar yasasının bir an önce çıkması gerektiğini belirten Torun, “İmar yasasıyla birlikte sektörün üzerindeki yüzde 14'e kadar varan vergi ve harç yükü hafifletilmeli. Bunun yanında sektörde haksız uygulamalara sebebiyet veren KDV uygulamaları çözümlenmeli, tüketiciyi koruma kanunun getirdiği cayma hakkının oluşturduğu risk düzeltilmeli” diye konuştu.

"Aziz Torun: Sektörün Üzerindeki Vergi ve Harç Yükü Kaldırılmalı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap