Aziz Torun: Sektörün Üzerindeki Vergi ve Harç Yükü Kaldırılmalı

GYODER tarafından bu yıl 15. düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi gerçekleşti. Zirvede konuşan GYODER Başkanı Aziz Torun sektörün üzerindeki vergi ve harç yükünün kaldırılması gerekiyor dedi...

10 Mayıs 2016
Aziz Torun: Sektörün Üzerindeki Vergi ve Harç Yükü Kaldırılmalı GYODER tarafından bu yıl 15. düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi gerçekleşti. Zirvede konuşan GYODER Başkanı Aziz Torun sektörün üzerindeki vergi ve harç yükünün kaldırılması gerekiyor dedi...

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından 2000 yılından bu yana gerçekleştirilen Gayrimenkul Zirvesi’nin 15.’si yapıldı.

1000’e yakın kişinin katıldığı zirvenin açılış konuşmalarını GYODER Başkanı Aziz Torun ve Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan yaptı.

Hükümetin inşaat sektörünü desteklemeye ve sorunları beraber çözmek için çaba göstermeye devam edeceklerini belirten Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, "Son 14 senede gösterdiğimiz atılımı sürdürerek ekonomiye katkılarımızı sürdüreceğiz. Gayrimenkul sektörü bizim için vazgeçilemeyecek bir sektördür. Kentsel dönüşümün tüm hızıyla devam ettiği bir ortamda imarla ilgili düzenlemeleri de hızlıca meclisten geçireceğiz”dedi.

Kentsel dönüşüme dikkat çeken GYODER Başkanı Aziz Torun, kentsel dönüşüm stratejisinin geniş kapsamlı bir imar reformu ile planlanması gerektiğini belirtti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM STRATEJİSİ GENİŞ KAPSAMLI PLANLANMALI
Kentsel dönüşüm stratejisinin geniş kapsamlı bir imar reformu ile planlanması gerektiğini vurgulayan Torun, "Çok önemli bir kısmı deprem kuşağında olan ve yapı stokunun yüzde 75'i deprem riski taşıyan bir ülke olarak, kentsel dönüşüm stratejisinin geniş kapsamlı bir imar reformu ile planlanması gerekiyor. Şehirlerimizin geleceğiniz talep ve ihtiyaçlara göre planlamalı, geliştirmeli, değiştirmeli ve dönüştürmeliyiz” ifadesinde bulundu.

SEKTÖRÜN ÜZERİNDEKİ VERGİ VE HARÇ YÜKÜ HAFİFLETİLMELİ
İmar yasasının bir an önce çıkması gerektiğini belirten Torun, “İmar yasasıyla birlikte sektörün üzerindeki yüzde 14'e kadar varan vergi ve harç yükü hafifletilmeli. Bunun yanında sektörde haksız uygulamalara sebebiyet veren KDV uygulamaları çözümlenmeli, tüketiciyi koruma kanunun getirdiği cayma hakkının oluşturduğu risk düzeltilmeli” diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Türk İnşaat firmaları Dubai'deki fuara katılacak

Türk İnşaat firmaları Dubai'deki fuara katılacak

Dubai'de düzenlenecek Cityscape Global 2017 Fuarı'na 13 Türk inşaat firması katılacak.

10 Eylül 2017


Karmod İzlanda'nın farklı yerlerine yaşam konteyneri gönderiyor

Karmod İzlanda'nın farklı yerlerine yaşam konteyneri gönderiyor

Karmod'un üretimini yaptığı yeni nesil yaşam konteynerlerinin İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te kull

07 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat