Bağcılar Hürriyet Mahallesi İmar Planı Askıda!

İstanbul Bağcılar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

21 Ağustos 2015
Bağcılar Hürriyet Mahallesi İmar Planı Askıda!

Riskli alan olarak ilan edilen İstanbul'un Bağcılar bölgesinde bulunan Hürriyet Mahallesi'nin imar planı askıya çıkarıldı.

Bağcılar Hürriyet Mahallesi'ndeki 599-1-2 parseller bugün itibari ile 30 günlük süreci kapsayacak şekilde askıya alındı.

Bağcılar Hürriyet Mahallesi'ndeki riskli alan ilan edilen yerin yanında bulunan 2 alan 30 gün süreyle askıya çıkarıldı. Bugün başlayan imar tadilatı işlerinin 21 Eylül tarihinde tamamlanacağı öngörülüyor.

Bağcılar Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklama ise şöyle :

"Bağcılar İlçesi, Hürriyet Mahallesi, 599 parselin bir kısmı, 3235 ada, 1 ve 2 parsellerin bir kısmı, 3235 ada, 3 - 5 ve 8 parseller ile bir kısım tescil dışı alana ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 15.05.2015 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı"

BAĞCILAR'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZLA SÜRÜYOR

Kentsel Dönüşüm Projesi’nin güvenli ve hızlı adımlarla yürüdüğü Bağcılar’da Göztepe ve Hürriyet mahallelerindeki 18 bina ile 184 bağımsız birimin yıkımı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk’ün katıldığı törenle yapıldı. Yeni inşa edilecek binalarda her bağımsız birime 1 kapalı otopark inşa edilecek ve alanın yüzde 65’i yeşil alan olarak düzenlenecek.

Göztepe Mahallesi Şanlı Sokak Barınkent Sitesi önünde düzenlenen törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti iktidarında mühendislik, beton kalitesi, jeolojik testlerle birlikte dönüşümde önemli noktaya gelindiğini anlattı. Türkiye’nin genelinde halen bir kaç milyon binada sıkıntı yaşandığını anlatan Güllüce, “Bazı illerimizin yarısı fay hattı üzerinde bulunuyor. Buraları farklı alanlara kaydırmalıyız. Kentsel Dönüşüm’ün çıkmasının sebebi kötü yapılaşmanın ortadan kaldırılması ve yeni yaşam alanlarının inşa edilmesidir” dedi.

GÜVENLİ OLMAYAN KİLİTLENİYOR

Marmaray’ın olduğu, Bağcılar’da üç metro hattının hizmet verdiği ve üniversitelerin hizmete sunulduğu bir Türkiye’den bahsettiklerini belirten Güllüce, Bakanlık olarak kalitesiz bina yapan ve beton atanlara engel olduklarının altını çizerek, “Biz böyle yapanları kilitliyoruz. Ancak güvenli güzel bina yaparsanız kira yardımı dahil her türlü desteği veririz. Vatandaş verdiği paranın hakkını almalı” diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.