Bağcılar'daki kentsel dönüşümde çözüm için görüşmeler sürüyor

İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor.

29 June 2021
Bağcılar'daki kentsel dönüşümde çözüm için görüşmeler sürüyor Deprem tehlikesi yaşayan İstanbul'da riskli yapıların güvenli yapılara dönüştürülmesi adına kentsel dönüşüm seferberliği uygulanıyor. Şehrin tüm ilçelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı.

Riskli yapı sayısının fazla olduğu Bağcılar'da yeni dönüşüm projelerinin başlatılabilmesi için hak sahipleriyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında görüşmeler yapılıyor.

Çalışmalar hakkında değerlendirmede bulunan İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman, "İBB'nin çözüm için hazır olduğuna dikkat çekerek, "Arkadaşlarımız hem teknik anlamda hem hukuki anlamda kendileriyle tüm verileri paylaşacaklar. Ve kendileriyle burada hep birlikte katılımcı bir süreçle birlikte deprem güvenliği açısından nasıl çözümler bulabiliriz bunları konuşacaklar. Bu anlamda ekiplerimiz hazır. Artık Bağcılar'da yaşayanları ofislerimize bekliyoruz ve Bağcılar'da çözüm için biz hazırız" diye konuştu.

KATILIM VE ÇÖZÜM OFİSİ AÇILDI

Bağcılar Kentsel Dönüşüm Katılım ve Çözüm Ofisi’nin açılışında açıklamalar yapan İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman, "İstanbul'da yaklaşık 20 bölgede, riskin en yüksek olduğu tespit edilen alanlarda çalışmalara başladık. Tek tek ofislerimizi kurarak öncelikli olarak İstanbulluların beklentilerini tespit ediyoruz. Sonrasında da bu alanlarda projelendirmelerle birlikte bir an önce beklenen İstanbul depremi yaşanmadan burada çözüm yaratmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

YENİ MODEL UYGULANACAK

Bağcılar'da örnek bir alan tespit ettiklerini dile getiren İBB Kentsel Dönüşüm Müdürü Özlem Tut, "Bağcılar'da örnek olarak seçtiğimiz bir alanımız var. Bu alanın bütününde öncelikle saha ile ilgili tespitleri yaptık. Bina analizleri doluluk, boşluk, mülkiyet analizleri ve bunların sonucunda da risk gördüğümüz alanlarda bir model geliştirerek çalışmaları başlatacağız" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum