Bağdat Caddesi Şantiye Alanına Benzedi

İstanbul kentsel dönüşüm çalışmalarının yeni başladığı Bağdat Caddesi, yapılan projelerle birlikte adeta şantiye alanına döndü.

15 Temmuz 2015
Bağdat Caddesi Şantiye Alanına Benzedi

İstanbul kentsel dönüşüm çalışmalarının yeni başladığı Bağdat Caddesi, yapılan projelerle birlikte adeta şantiye alanına döndü.

Kentsel dönüşümün başladığı Bağdat Caddesi'nde inşaat çalışmaları ve dükkan kiralarının yüksek olması sebebiyle alışveriş trafiği azaldı.

Kentsel dönüşümün başladığı bölgelerin başında gelen Bağdat Caddesi, son günlerde şantiyeye döndü. Ara sokaklarından çıkan kamyonlar, yağmur yağınca çamura dönen yollar ve uçuşan tozlar caddedeki alışverişçileri bölgeden uzaklaştırdı. Caddede eski binasını kentsel dönüşüme verip, inşaat bitiminde dükkanlarını departman store'lara kiralamaya çalışan mülk sahiplerinin ise Bağdat Caddesi'nin şu andaki durumuna ters düşen tavrı sürüyor.

İnşaat çalışmaları nedeniyle alışveriş trafiği iyice azalan caddede, dükkan kiraları hala el yakmakta. Aybars Gayrimenkul'un sahibi Aybars Kibarer,

"Kiralar çok yüksek. Mülk sahipleri ise burunlarından kıl aldırmıyor. Bir yılı aşkın süredir kiracı bulamayan mağazalar var. Kiracılar bir bir mağazaları terk ediyor. Şimdi kentsel dönüşüm sonrası büyük bir dükkân arzı daha ortaya çıkacak. Bağdat Caddesi Ataşehir'deki gibi boş dükkânların olduğu, cazibesini yitiren bir hal alacak" dedi.

DÜKKAN ARZI ARTACAK

Bağdat Caddesi'nde kiralar dolar ve euroyla alınıyor. Fiyatlar ise oldukça değişken. 100 metrekarelik bir dükkanın kirası 20 bin ile 50 bin euro arasında değişebiliyor. Bağdat Caddesi'nin Suadiye Şaşkınbakkal bölümünde yaya trafiği oldukça düşük. Şaşkınbakkal- Caddebostan arasında ise uluslararası markalar çoğunlukta bulunuyor.

Aybars Kibarer, Bağdat Caddesi'nde departman store açmak isteyen yabancı markaların olduğunu, ancak bu şirketlerin istediği kriterlere uygun mağazaların az olduğunu söyledi. Buna karşın, caddede çok sayıda mağazanın da boş olduğunu belirten Kibarer,

"Bazı markalar buraya gelip mağaza açıyor. Yüksek kira vermeyi göze alıyor; ancak kısa süre içinde dükkanı boşaltıyorlar. Mal sahipleri astronomik kiralar talep etmemeli. Buranın müşterisi yavaş yavaş AVM'lere kayıyor. Bağdat Caddesi gibi bir değer şu an tehlikeye girmiş durumda" diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat