Bahçekent Emlak Konutları 2. Kısım İçin Kısmi Geçici Kabul Tutanağı Onaylandı

29 Aralık 2015
PAYLAŞ
Bahçekent Emlak Konutları 2. Kısım İçin Kısmi Geçici Kabul Tutanağı Onaylandı

Bahçekent Emlak Konutları 2. Kısım için kısmı geçici kabul tutanağı onaylandı. İşte detayları…

İstanbul Hoşdere Emlak Konutları 1.etap 2.kısım konut ile ada içi altyapı ve çevre düzenleme inşaatları işinde (Bahçekent Emlak Konutları 2.kısım) için “Kısmi Geçici Kabulü “ onaylandı.

Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan yazılı açıklama şöyle; “İstanbul Hoşdere Emlak Konutları 1.etap 2. Kısım konut ile ada içi altyapı ve çevre düzenleme inşaatları işinde (Bahçekent Emlak Konutları-2) 653 ada 1 parsel konut ile ada içi altyapı ve çevre düzenleme inşaatları işinin kısmi geçici kabulü yapılmış olup kısmi geçici kabul tutanağı 25 Aralık 2016’da onaylanmıştır”

GEÇİCİ KABUL TUTANAĞI NEDİR?
İhaleler sonucunda teslim edilen yapım işlerinin muayene ve kabul işlemleri için yapılan düzenlemedir. Geçici veya kesin kabul komisyonları yetkili makam tarafından biri başkan olmak üzere en az 3 kişiden oluşuyor. İşin önemi ve özelliği dikkate alınarak komisyonun üye sayısı artırılabiliyor. Geçici kabul komisyonu, kurulmasından itibaren en geç 10 gün içinde işyerine giderek yüklenici tarafından gerçekleştirilen işleri yapım işleri genel şartnamesinin 41 inci maddesine göre inceler, muayene eder ve gerekli gördüğü kısımların işletme ve çalışma deneylerini yapar. Geçici kabule engel bir durum bulunmadığı taktirde, işin geçici kabulünü yapar.


"Bahçekent Emlak Konutları 2. Kısım İçin Kısmi Geçici Kabul Tutanağı Onaylandı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap