Emlak Konut'tan konut üretimini hızlandıracak kritik hamle!

Emlak Konut, orta ve küçük ölçekli yatırımcılarla birlikte hareket edecek.

06 December 2021
Emlak Konut'tan konut üretimini hızlandıracak kritik hamle! Konut sektöründe artan maliyetler, koronavirüs salgınının olumsuz etkileri gibi nedenlerle üretim son dönemlerde yavaşladı. Güvenli yapı stokunun kurulması büyük önem taşırken her yıl için ülke genelinde 750 ila 800 bin konut gereksinimi olduğu belirtiliyor. Ancak üretim düşük kalıyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Emlak Konut GYO'dan konut üretimini canlandıracak önemli bir hamle geldi. Orta ve küçük ölçekli yatırımcıya 'Gel, beraber inşa edelim' çağrısı yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, 69 yıllık tecrübelerini proje üretmek isteyen geliştiricilerle paylaşmak istediklerini dile getirdi.

"HEDEFİMİZ ÜRETİMİ, İSTİHDAMI ARTIRMAK"

Piyasadaki konut talebine cevap veren, artan satış ve kira fiyatlarını da konut inşa ederek baskı altına almak için bu projeyi geliştirdiklerini belirten Gedikli, "Hedefimiz orta ve küçük ölçekli yatırımcıyı harekete geçirerek üretimi, istihdamı artırmak, büyümeye, ekonomiye katkı sağlamak. Emlak Konut olarak bu süreç içerisinde birlikte proje geliştirmeden satışa kadar her aşamada destek vermeye hazırız" diye konuştu.

Yatırımcılara, 'Kendi projelerimizi yönettiğimiz anlayış ve prensiple, kontrolümüzde ama birlikte yeni konutlar üretebiliriz' şeklinde çağrıda bulunan Gedikli, "Elinde dönüşüm yapmak için veya yeni proje geliştirmek için projesi, kat karşılığı sözleşmesi veya yapı ruhsatı olan üreticiler bize veya yine bu sektörde faaliyet gösteren iştirakimiz Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi (EPP) şirketimize başvuru yapabilirler" dedi.

SATIŞ HEDEFİ AŞILDI

Emlak Konut'un faaliyetlerinden de bahseden Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, salgına rağmen 2021 yılını hedeflerinin çok üstünde bitirdiklerini belirterek, "Bu yıl için 1.11 milyar TL kâr, 11 milyar TL tutarında da satış geliri hedefi koymuştuk. Bu yılın 3. çeyrek sonuçlarına göre geldiğimiz noktada şirketimiz 1 milyar TL kar ve 9.3 milyar TL satış geliri elde etti" şeklinde konuştu.

Gelecek yıl Emlak Konut'un 20 bin bağımsız bölümü satışa sunacağını aktaran Gedikli, "İstanbul Başakşehir'deki Vadi Evleri 2. Etap ve Küçükçekmece'deki Bizim Mahalle 4. Etap projelerimizin satışları başladı. Bu projelere ilgi yoğun olduğu için yeni etap çalışmalarına da hız verdik. Çekmeköy'de 3 bin, Avcılar'da 6 bin bağımsız bölümün yer alacağı projeleri de önümüzdeki günlerde satışa sunacağız. Her iki proje de yatay mimari anlayışıyla hayata geçecek" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum