Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi ilk seferini yaptı

Ulaştırma, Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, Kars’ta Lojistik Depolama Sahası’nın imza törenine katıldı. Ayrıca Bakan Arslan, bitme aşamasına gelen Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesinde de trene bineceklerini açıkladı.

21 Temmuz 2017
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi ilk seferini yaptı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakü-Tiflis- Kars Demiryolu projesi çalışmalarını yeniden incelemek için Kars’a gitti. Ayrıca Bakan Arslan, Azerbaycan, Gürcistan ve Kazakistan yetkilileri ile birlikte Kars’taki Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen Lojistik Depolama Sahası imza törenine de katıldı.  
Bakan Arslan, Azerbaycan Demiryolları İdaresi Başkanı Cavid Gurbanov, Gürcistan Demiryolları Başkanı Mamuka Bakhtadze, Kazakistan Demiryolları Başkanı Kanat Alpispayev ile Lojistik Depolama Sahası için hazırlanan protokolün imzasını attı.

“LONDRA’DAN PEKİN’E DEMİRYOLUNU KESİNTİSİZ HALE GETİRECEĞİZ”

Lojistik Depolama Sahası’nın, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi’nin bir ayağı olduğuna vurgu yapan Bakan Arslan, "Bugün Kars'ta bir tarih yazılıyor ve sizler bu tarihe tanıklık ediyorsunuz. İçinde bulunduğumuz an itibariyle bunu fark edemeyebiliriz ama bu projenin oluşturacağı dostluklar, kültürel birlikteliğe yapacağı katkılar, Avrupa'ya ve Çin'e kadar coğrafya üzerindeki ticaretten kendi üzerine düşen payı almasıyla buraların kaderi gerçekten değişecektir. İşte onların da başlangıcı bu projeydi. Çok şükür bu proje bitme aşamasına geldi ve bugün de trene bineceğiz. İnşallah çok kısa sürede biz bu projeyi bitirerek, Londra'dan, Pekin'e demiryolunu kesintisiz hale getireceğiz ve bu güzergâh üzerindeki dost ülkelerle bu dostluklarımızı arttırmış olacağız” dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bursa’daki Teleferik Projesi, Avrupa Çelik Yapı Ödülü'ne aday oldu

Bursa’daki Teleferik Projesi, Avrupa Çelik Yapı Ödülü'ne aday oldu

Bursa Kadıyayla Teleferik İstasyonu Projesi, Avrupa Çelik Yapı Ödülleri Yarışması'na katılmaya hak k

11 Eylül 2017


Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan Üçüncü Havalimanı projesinin tamamlandığında yaklaşık 2

08 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat