Balıkesir’e Metro Müjdesi

23 Aralık 2015
PAYLAŞ
Balıkesir’e Metro Müjdesi

Balıkesir'de Otogar ile Organize Sanayi Bölgesi arasına metro hattı geliyor...

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım Balıkesir için hazırlanan projeleri müzakere etmek için bir araya geldi. Toplantı sonrasında Başkan Uğur, metro hattı ve yeni havalimanı terminali müjdesi verdi.

2018'e Kadar Açılması Planlanıyor

103 milyon dolar yatırımla hayata geçirilmesi planlanan metro hattı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilecek. Metro hattı Balıkesir merkezindeki Otogar'dan başlayacak, Sanati, Gar ve Yıldız duraklarını geçerek Organize Sanayi Bölgesi'ne ulaşacak.

Otogar - Organize Sanati Bölgesini kapsayan 1. etap tamamlandıktan sonra Edremit Yolu'ndan Kabakdere'ye uzanacak 2. etap hayata ge.irilecek. 2018 yılına kadar açılması hedeflenen metro hattının yılda 12 milyon yolcu taşıması bekleniyor.

Havalimanı'na Yeni Terminal Binası

Bakan Yıldırım, projeleri hazırlanması halinde Balıkesir Havalimanı'na yeni terminal binası yapımı içinde söz verdi. Askeri ve sivil kullanıma açık olan havalimanı, özel jetlerden yoğun talep görüyor. Yeni termimal binası ile havalimanı, özel jetler ve iç hat uçuşları için elverişli hale gelmiş olacak.


"Balıkesir’e Metro Müjdesi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap