Balkon Dekorasyonu İçin Dekorasyon Fikirleri

03 Nisan 2015
PAYLAŞ
Balkon Dekorasyonu İçin Dekorasyon Fikirleri

İlkbahar geldi çattı. Peki, balkonlarınız ilkbahara hazır mı? İşte birbirinden güzel balkon dekorasyonu için dekorasyon fikirleri...

İlkbaharın gelmesiyle içimizde ki kıpırtı da başladı. Balkonlarımızı keyif köşelerine dönüştürmek için hazırlıkları yapmaya başlayabiliriz. Balkon dekorasyonunuza başlamadan önce balkonunuzun konumunu gözden geçirin. Güneş nereden geliyor? Hangi yönde manzara güzel veya hangi yönde rahatsız edici görüntüler var? vs.

balkon-dekorasyonu-icin-dekorasyon-fikrileri-1

Örneğin istemedğiniz görüntülerden kurtulmak için şık paravanları tercih edebilirsiniz. Ancak bu paravanların havayı geçiren, rüzgarınızı kesmeyecek özellikte olmalarına dikkat edin.

balkon-dekorasyonu-icin-dekorasyon-fikrileri-2

Balkonunuza gelen güneşin yönünü tespit ettikten sonra balkonunuz için uygun olan gölgeliği seçin. Sizin balkonunuz için bir tente mi, perde mi yoksa şık bir şemsiye mi daha uygun?

balkon-dekorasyonu-icin-dekorasyon-fikrileri-4

Balkonunuz küçük dahi olsa kendiniz için bir keyif köşesi hazırlayın. Saksılarda çiçekler, renkli mumlarla romantik bir balkon dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

balkon-dekorasyonu-icin-dekorasyon-fikrileri-5

Balkonunuzun zemininde dış mekana uygun halı yada kilimlerden faydalananilirsiniz. Bu hem size kullanım kolaylığı sağlayacak hem de balkonunuza oturma odası sıcaklığı verecektir.

balkon-dekorasyonu-icin-dekorasyon-fikrileri-5

Balkonunuz için sardunyaları ve saksı güllerini tercih edebilirsiniz. Renkli sandalye ve masalarla neşeli bir balkon hazırlayabilirsiniz. Özellikle küçük balkonlarda açılır kapanır sandalye ve masa modelleri az yer tutacağından çok daha kullanışlı olacaktır.


"Balkon Dekorasyonu İçin Dekorasyon Fikirleri" haberine ait yorum yok

Yorum Yap