Başakşehir’e Dev Üniversite Kampüsü Geliyor

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Şubat 2016
Başakşehir’e Dev Üniversite Kampüsü Geliyor

Başakşehir’e dev üniversite kampüsü geliyor. Başakşehir üniversite kampüsünde kültür merkezinden kongre merkezine kadar birçok birim yer alıyor…

Başakşehir’de dev üniversite kampüsü planlanıyor. Başakşehir Başak Mahallesi 3637 ve 2125 nolu parsellerde konumlanan projenin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı askıya çıktı.

MEGA PROJELERİN KESİŞİMİNDE
57,8 hektarlık alanı kapsayan Başakşehir üniversite kampüs alanı, Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Odayeri – Paşaköy kesiminde bulunan 19 adet kavşak noktasından biri olan Fenertepe Kavşağı ve Mahmutbey-İkitelli kavşaklarının yükünü azaltarak önemli bir alternatif olacak Başakşehir, 4. Etap - Eski Edirne Asfaltı Arası Yol Kavşak Projelerinin kesişiminde bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesinin hazırlamış olduğu bu yol projelerine ek olarak planlama alanına komşu olan 11 Nisan 2007 tarihli Kayabaşı Uygulama İmar Planı, 9 Mayıs 2013 tarihli Kayabaşı Revizyon Uygulama İmar Planı, 13 Eylül 2013 tarihli Oyakkent Uygulama İmar Planı 16 Temmuz 2007 tarihli Başak 4. ve 5. Etaplara ait Uygulama İmar Planı bulunuyor. Ancak çalışma alanı plansız alanda kalıyor.

47.7 HEKTAR ALANDA YÜKSELECEK
Planlama alanının 47.7 hektarlık kısmı plan teklifi kapsamında Üniversite Alanı olarak düzenleniyor. Yapılaşma şartı ise emsal E=1.25’dir. Kuzey Marmara Otoyolu projesi ve Başakşehir, 4. Etap - Eski Edirne Asfaltı Arası Yol Kavşak Projelerine bakan kısımlarında ve üniversite alanı ile yol projeleri arasında tampon oluşturacak şekilde yaklaşık 10,25 hektarlık park alanına ayrılıyor. Planlama alanının güneyinden Başakşehir, 4. Etap - Eski Edirne Asfaltı arası yol kavşak projesine giriş verilerek Üniversite Alanı için ulaşım sağlanacak.

DEV EĞİTİM KOMPLEKSİ
Başakşehir yeni üniversite kampüsünde, üniversite birimleri, idari birimler, kültür merkezi, kütüphane, tiyatrolar gibi sosyal ve kültürel tesisler, eğitim ve araştırma hastaneleri, kongre merkezi, misafirhane, açık-kapalı spor tesisleri, rekreasyon alanları, bilgi-beceri meslek edindirme kursları, yurtlar, lojman, sergi ve konferans salonları, müze, yemekhaneler, cami, kreş, sağlık birimleri, güvenlik binaları, teknik altyapı tesisleri gibi üniversite ile ilgili tüm birimler ve özel eğitim tesisleri yer alacak.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.