Başbakan Davutoğlu’ndan 3. Havalimanı Açıklaması

13 Şubat 2015
PAYLAŞ
Başbakan Davutoğlu’ndan 3. Havalimanı Açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3. havalimanı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Başbakan Davutoğlu'nun 3. havalimanı açıklaması...

Başbakan Davutoğlu, 3. havalimanındaki incelemelerinin ardından düzenlenen basın toplantısında, "Böylesine bir projenin uzun dönemli üstlenilmiş olması ülkenin istikrarına duyulan güvenin de çok çarpıcı bir işaretidir" dedi.

Davutoğlu, "Bu çapta bir projenin, Türk firmaları tarafından üstlenilmesi, başlı başına ekonomi, firmalarımızın ve inşaat sektörünün ulaştığı düzeyi gösteren olağanüstü güzel bir göstergedir. Çok büyük bir proje, maliyeti ve finansmanı itibarıyla... Ama aynı zamanda İstanbulumuzun çevre dokusu ve bu bölgenin zemini itibarıyla da son derece duyarlı olmamız gereken bir proje. Projenin büyüklüğü ile İstanbulumuzun çevre dokusuna gösterdiğimiz duyarlılık, at başı giden hususlardır" şeklinde konuştu.

Üçüncü Havalimanı projesinden yeni görüntüler :

PROJELERDE MALİYET ARTTI MI?

Başbakan Davutoğlu, döviz kurundaki artışın projelerde maliyeti arttırdığı iddiasına ilişkin de "Böyle bir gözden geçirmeye ihtiyaç yok zaten bütün bu planlamalar, avro bazında yapıldı. Avro bazında herhangi bu anlamda bir kayıp ya da yeniden değerlendirmeyi gerektiren bir tablo söz konusu değil" dedi.

Üçüncü Havalimanı projesi havadan çekilmiş görüntüleri :


"Başbakan Davutoğlu’ndan 3. Havalimanı Açıklaması" haberine ait yorum yok

Yorum Yap