Başkentray Projesi Başladı! Bu Yollara Dikkat!

Başkentray projesi kapsamında altgeçit ve üstgeçit yıkım çalışmalarına başlandı. 15 Temmuz'da başlayan çalışmalar 19 Kasım'a kadar devam edecek...

18 Temmuz 2016
Başkentray Projesi Başladı! Bu Yollara Dikkat! Başkentray projesi kapsamında altgeçit ve üstgeçit yıkım çalışmalarına başlandı. 15 Temmuz'da başlayan çalışmalar 19 Kasım'a kadar devam edecek...

Başkentray projesi kapsamında Ankara Kayaş istasyonları arasında kalan demiryolu köprüleri ve geçitleri yıkılıp yeniden hayata geçiriliyor. Çalışmalar süresince köprü ve altgeçitlerin yer aldığı noktalar kısmen ya da tamamen araç trafiğine kapatılacak.

Bu kapsamda ilk yıkım 15 Temmuz Cuma günü Hacettepe Hastanesi Acil servisi önündeki Hacettepe Köprüsü'nde gerçekleşti. Ayrıca 19 Kasım'a kadar Sıhhiye, Saime Kadın, Cebeci (Eski Konservatuar yanı), Altınsoy 1-2, Mamak Caddesi, Kayaş Caddesi bağlantı noktaları ve Yemeni Sokak'ta bulunan altgeçit ve üst geçitler yıkılacak.

600 milyon TL yatırımla yaşama geçirilecek olan Başkentray projesi 36 kilometre uzunluğa sahip. Çalışmaların başladığı Başkentray projesi Ankara İstanbul, Ankara Konya ve Ankara Sivas Hızlı Tren projelerinin şehir içinde entregrasyonunu sağlayacak.

BAŞKENTRAY PROJESİ KAPSAMINDA YENİLENECEK KÖPRÜLER

HACETTEPE KÖPRÜSÜ
Adnan Saygun Caddesi’nin, Celal Bayar Bulvarı ile Kızılay Sokak arasında kalan kısmı yıkım işlemleri için 15 Temmuz'da saat 21.00’dan itibaren 17 Temmuz tarihine kadar 3 gün süre ile trafiğe kapatılacak. Yıkım çalışmaları bittikten sonra ise her iki yönde önce 1 daha sonra ise 2 şerit 17 Temmuz'dan tarihinden itibaren taşıt trafiğine açılacak.

KURTULUŞ KÖPRÜSÜ
Dumlupınar Caddesi’nin, Celal Bayar Bulvarı ile Geçim Sokak arasında kalan bölümü 17 Temmuz saat 21.00’dan itibaren 19 Temmuz'a kadar 3 gün süre ile araç trafiğine kapatılacak.

SIHHİYE KÖPRÜSÜ
Sıhhiye Köprüsü’nün bulunduğu alanda, 17 Temmuz ile 09 Eylül tarihleri arasında köprü yenileme çalışmaları yapılacağından trafik akışı, her iki yönde 3’er şeritten yapılacak.

SAİME KADIN KÖPRÜSÜ
Arif Yıldız Caddesi’nin Mamak Caddesi ile 4.Cadde arasında kalan alan 19 Temmuz saat 21.00’dan itibaren 21 Temmuz'a kadar 2 gün süre ile araç trafiğine kapalı olacak.

CEBECİ KÖPRÜSÜ
Talatpaşa Bulvarı’nın, Plevne Caddesi ile Mamak Caddesi (Dikimevi Kavşağı) arasında kalan kısmı 21 Temmuz saat 21.00’dan itibaren 60 gün süre ile taşıt trafiğine kapatılacak. Bu süre içerisinde Mamak ve Abidinpaşa istikametinden gelip, Ulus istikametine gitmek isteyenlerin Saime Kadın kavşağından, Arif Yıldız Caddesi-Plevne Caddesi-Talatpaşa Bulvarı’nı takip etmeleri, Ulus istikametinden gelip, Mamak ve Abidinpaşa istikametine gitmek isteyenlerin ise Talatpaşa Bulvarı-Plevne Caddesi-Arif Yıldız Caddesi ve Mamak Caddesi’ni takip etmeleri, Mamak ve Abidinpaşa istikametinden gelip, Kızılay istikametine veya Kızılay istikametinden gelip Mamak ve Abidinpaşa istikametine gitmek isteyenlerin ise Cemal Gürsel Caddesi’ni kullanmaları gerekiyor.

ALTINSOY 1-2 ALT GEÇİTLERİ
Altınsoy Caddesi’ni Strazburg Caddesi’ne ve Toros Sokak’a bağlayan Altınsoy 1 Alt geçidi 1 Ağustos saat 21.00’dan itibaren 5 Ağustos tarihine kadar 4 gün süre ile trafiğe kapatılacak. Altınsoy 2 Alt geçidi ise 16 Ağustos ile 20 Ağutos tarihleri arasında 4 gün kapalı olacak.

MAMAK CADDESİ BAĞLANTI NOKTALARI
Mamak Caddesi’nin Tıp Fakültesi Caddesi ile Abdülhak Hamid Caddesi arasında kalan bölümü 8 Ağustos saat 21.00’dan itibaren 12 Ağustos tarihine kadar 4 gün trafiğe kapatılacak. Mamak Caddesi ile 604.Sokak arasında bağlantı sağlayan karayolu alt geçidi ise 13 Ağustos saat 21.00’dan itibaren 17 Ağustos tarihine kadar kapatılacak.

KAYAŞ CADDESİ BAĞLANTI NOKTALARI
Kayaş Caddesi ile 1254.Sokak arasında bağlantı sağlayan karayolu alt geçidi 6 Ağustos saat 21.00’dan itibaren 10 Ağustos'a kadar, Kayaş Caddesi ile Hüseyin Gazi Caddesi arasında bağlantı sağlayan 1.karayolu alt geçidi 10 Ağustos tarih saat 21.00’dan itibaren 14 Ağustos'a kadar, Kayaş Caddesi ile Hüseyin Gazi Caddesi arasında bağlantı sağlayan 2.karayolu alt geçidi ise 14 Ağustos saat 21.00’dan itibaren 18 Ağustos'a kadar 4 gün boyunca trafiğe kapalı olacak.

YEMENİ SOKAK
Demirlibahçe Mahallesinde bulunan ve Doğanbahçesi Sokak ile Demirkapı Sokak’ı birbirine bağlayan Yemeni Sokak 19 Eylül saat 21.00’dan itibaren 19 Kasım'a kadar taşıt trafiğine kapalı olacak.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İBB Başkanı Uysal, Eminönü-Alibeyköy projesinde tarih verdi

İBB Başkanı Uysal, Eminönü-Alibeyköy projesinde tarih verdi

İBB Başkanı Mevlüt Uysal yapım çalışmaları başlayan Eminönü ile Alibeyköy arasındaki tramvay projesi

11 Kasım 2017


Gayrettepe - 3. Havalimanı çalışmaları sürüyor

Gayrettepe - 3. Havalimanı çalışmaları sürüyor

Gayrettepe ve 3. Havalimanı arasında yapılacak yeni metro hattı ile ilgili Eyüp Belediye Başkanı Rem

10 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.