Başkentray Projesi Ne Zaman Başlayacak?

Başkentray projesi ne zaman başlayacak sorusuna Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan yanıt geldi. Arslan, çalışmalara 11 Temmuz’da başlayacaklarını söyledi...

27 Haziran 2016
Başkentray Projesi Ne Zaman Başlayacak? Başkentray projesi ne zaman başlayacak sorusuna Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan yanıt geldi. Arslan, çalışmalara 11 Temmuz’da başlayacaklarını söyledi...

Başkentray projesi ne zaman başlayacak merak konusu. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, projeye 11 Temmuz’da başlayacaklarını söyledi.

Başkentray ile banliyö hattının metro standardına getirileceğini, demiryoluna alt ve üst geçitlerin yanı sıra köprülerin de inşa edilerek tüm hemzemin geçitlerin kaldırılacağını anlatan Arslan, Başkentray'ın, yüksek hızlı tren (YHT) ve şehir içindeki mevcut metro sistemleriyle de entegre olacağını söyledi.

600 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Projenin 600 milyon TL yatırımla hayata geçirileceğini belirten Arslan, 18 ay sonra Ankaralı vatandaşlarımız raylı sistemle Ankara’nın dört bir yanına ulaşabilecek dedi.

GÜNDE 200 BİN KİŞİ TAŞIYACAK
36 kilometrelik Başkentray Projesi tamamlandığında günde ortalama 200 bin yolcu taşıyacağını ifade eden Arslan, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya ve Ankara-Sivas Hızlı Tren projelerinin Ankara şehir içi entegrasyonunu da sağlayacağını belirtti.

Arslan, Ankara-Sincan arasında mevcut koridorda 19 dakika olan yüksek hızlı tren seyahat süresinin neredeyse yarı yarıya kısalarak 10 dakikaya ineceğini, azalan bu süreyle Ankara-Eskişehir arasındaki seyahat süresinin de 1 saat 5 dakikaya düşeceğini belirtti.

Başkentray projesinin şehir içindeki mevcut raylı sistemlerle de entegrasyonunun sağlanacağını vurgulayan Arslan, Keçiören Metrosu ile Ankara Gar’da, Batıkent Metrosu ile Yenişehir İstasyonu’nda, Ankaray’la ise Kurtuluş ve Maltepe istasyonlarında bağlantı yapılacağını ifade etti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avrasya Tüneli’ne Kore’den 2017 “Yılın Yapısı” Ödülü

Avrasya Tüneli’ne Kore’den 2017 “Yılın Yapısı” Ödülü

İstanbul’un iki yakasını denizin altından bir araya getiren ve ulaşım süresini 5 dakikaya indiren Av

11 Temmuz 2017


1915 Çanakkale Köprüsü'nde çalışmalar sürüyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nde çalışmalar sürüyor

Çanakkale Boğazı'nda inşa edilecek ilk köprü olma özelliği taşıyan 1915 Çanakkale Köprüsü'nün Lapsek

10 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat