Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor

İstanbul Bayrampaşa'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

19 Şubat 2016
Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor

Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm projesinde inşaat çalışmaları 1,5 ay içerisinde başlıyor...

Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm projesi start alıyor. Bayrampaşa'da kaldırılan cezaevinin oluşturduğu boş arazi kentsel dönüşüm için kullanılacak. Bayramapaş Belediyesi ilçenin doldur boşalt yöntemiyle kentsel dönüşümden geçirilmeyi hedefliyor.

Projenin 1,5 ay içerisinde yaşama geçeceğini müjdeleyen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner projeyle ilgili bilgi verdi. İBB tarafından KİPTAŞ eliyle hayat geçirilecek projenin uygulaması bitti. Büyükşehir ile bu hafta protokülünün imzalanması beklenen projenin 1, 1,5 ay içerisinde temeli atılacak.

2 Bin 200 Konut, Ofis ve Otel

Yaklaşık 2 bin 200 adet konutun hayata geçirileceği Bayrampaşa eski cezaevi kentsel dönüşüm projesinde konutlar satılmayacak. Bu konutlar kentsel dönüşüme tabi tutulan mahalle sakinlerine verilecek. Yani doldur boşalt yöntemi uygulanacak. Proje kapsamında konutların yanı sıra bir cami, iki okul 5 bine yakın araç kapasiteli otopark, kültür merkezi olacak. Projede 2 ofis kulesi ve bir butik otelde yaşama geçirilecek.

300 Yataklı Hastane

Bayrampaşa eski cezaevi kentsel dönüşüm projesine metro istasyonu da getirilecek. Aynı zamanda bölgede yeni bir hastane yapılması hedefleniyor. Başkan Aydıner'in verdiği bilgiye göre hastane 300 yataklı olacak ve içerisinde onkoloji merkezi ve diyaliz merkezi de olacak.

Mahalle Mahalle Yenilenecek

Kentsel dönüşüme girecek mahalle sakinlerini Bayrampaşa eski cezaevi kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek konutlara taşıyacaklarını ifade eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "Taşınan yerde ki bütün binalar yıkılacak. Daha sonra oraya yeniden konutlar yapılacak. O alanın da altında kalan mahallelerde benzer çalışmalar yapılacak. Böylece mahalle mahalle kısa bir zaman içerisinde ilçemizde büyük bir yenileme yapmış olacağız" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avcılar'da Kat Yasağı Sona Eriyor!

Avcılar'da Kat Yasağı Sona Eriyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar'da kentsel dönüşümü engelleyen 4 ka

06 Nisan 2017


Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap Çekilişi 6 Nisan'da!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap Çekilişi 6 Nisan'da!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap kura çekilişi 6 Nisan Perşembe günü noter huzurunda gerçekl

05 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat