Bayrampaşa İsmetpaşa’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

İstanbul Bayrampaşa'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

12 Şubat 2016
Bayrampaşa İsmetpaşa’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Bayrampaşa İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi İBB Meclisi tarafından oy çokluğuyla kabul edildi...

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Şubat ayı toplantısının 4. birleşimi gerçekleşti. Birleşimde oylamaya sunulan "Bayrampaşa İlçesi İsmetpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı Hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Altyapı Mesken ve Kentsel Yenileme Komisyonu Müşterek Raporu" oy çokluğuyla kabul edildi.

İBB Meclisi'nde alınan karara göre Bayrampaşa Eski Cezaevi alanında hayata geçirilecek yapılar ile çevresindeki 76 bin metrekarelik alandaki binalar takas edilecek, bu binalar yıkılarak taşınacak. İBB Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nün teklifine göre, Tuna Caddesi, Zürih Sokak ve Kenar Caddesi arasında kalan binalar "üret-aktar-boşalt" yöntemiyle dönüştürülecek.

İBB Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Bayrampaşa İsmetpaşa kentsel dönüşüm ve gelişim alanını kapsayan bölgenin imar planları, proje tasarım ve uygulama çalışmalarını hazırlayacak. Bayrampaşa eski cezaevi alanındaki konutlar hayata geçirildikten sonra yeni binalar taşınacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

ahmet barman

31 Mar 2016, 17:59

yorum yok yalnız sayın belediye başkanımız bayrampaşa eski cezaevi projesinde mahalleye bilgi verilmedi dönüşüm burosunda daha belli değil dediler nasıl yapılacak şartları nedir bir esnaf ve mahallenın ılerı gelen biri olarak mahalleli büroma gelip bilgi almaya çslışıyor birde söylenene göre daireler için para teklif ediyorlar satın almak için bunun için tarafımıza bilgi verilmesi ne zaman başlayacak şartları nedir diye iyi çalışmalar


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.