Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Ekim'de Başlıyor

1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilecek olan Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm projesinde çalışmalar Ekim ayında başlıyor...

23 Eylül 2016
Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Ekim'de Başlıyor 1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilecek olan Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm projesinde çalışmalar Ekim ayında başlıyor...

Bayrampaşa İsmetpaşa kentsel dönüşüm projesi için ilk kazma Ekim ayında vurulacak. 2009'da yıkılan eski cezaevi alanında hayata geçirilecek olan proje KİPTAŞ tarafından inşa edilecek.

195 bin 350 metrekare alanda hayata geçirilecek olan İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm projesinin maliyeti 1 milyar TL. Yaklaşık 10 bin kişinin yaşaması hedeflenen alanda 2 bin 300 konut, dükkanlar, devlet hastanesi, okul, cami, meydan, kültür ve sanat merkezi, otopark inşa edilecek.

Projeyle ilgili açıklamada bulunan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 2019 yılına kadar projenin tamamına yakınının tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Aydıner, "Hastane hariç projenin tamamını bitirmeyi planlıyoruz. Yeni hastane mevcut TEİAŞ alanına yapılacak. Şu anda TEİAŞ alanının taşınacağı yerde çalışmalar başlamış bulunmakta. Buradaki çalışmalar tamamlandığında TEİAŞ buraya taşınacak ve mevcut alana da hastane yapılacak. Bunun tamamlanması da 3-4 yıllık bir süreç alacak” dedi.

Konutların kentsel dönüşüm amacıyla yapıldığını ve ticari amaçla satılmayacağına dikkat çeken Aydıner, "Bir mahallemizin bir kısmı, inşaatlar tamamlandıktan sonra buraya taşınacak. İkinci aşamada da boşaltılan bölge yıkılarak bu döngüyü devam ettirme düşüncesindeyiz. Vatandaşlarımız mevcut dairelerinin durumuna göre belli oranda kesinti yapılarak yeni projeden hak sahibi olacaklar" şeklinde konuştu.

Geniş yeşil ve sosyal donatı alanlarına yer verilecek olan projede bir metro istasyonu, yer altında yaklaşık 4 bin araçlık otopark ve 20-25 metre genişlikte iki katlı bulvar yapılacak.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Rekor sayıda konut yenileyeceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Rekor sayıda konut yenileyeceğiz

Melikgazi Belediyesi’nin düzenlediği temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Ö

11 Eylül 2017


Pendik'te 150 bin konut yenilenecek

Pendik'te 150 bin konut yenilenecek

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, ilçede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 15 yı

09 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat