Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Ekim'de Başlıyor

23 Eylül 2016
PAYLAŞ
Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Ekim'de Başlıyor
1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilecek olan Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm projesinde çalışmalar Ekim ayında başlıyor...

Bayrampaşa İsmetpaşa kentsel dönüşüm projesi için ilk kazma Ekim ayında vurulacak. 2009'da yıkılan eski cezaevi alanında hayata geçirilecek olan proje KİPTAŞ tarafından inşa edilecek.

195 bin 350 metrekare alanda hayata geçirilecek olan İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm projesinin maliyeti 1 milyar TL. Yaklaşık 10 bin kişinin yaşaması hedeflenen alanda 2 bin 300 konut, dükkanlar, devlet hastanesi, okul, cami, meydan, kültür ve sanat merkezi, otopark inşa edilecek.

Projeyle ilgili açıklamada bulunan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 2019 yılına kadar projenin tamamına yakınının tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Aydıner, "Hastane hariç projenin tamamını bitirmeyi planlıyoruz. Yeni hastane mevcut TEİAŞ alanına yapılacak. Şu anda TEİAŞ alanının taşınacağı yerde çalışmalar başlamış bulunmakta. Buradaki çalışmalar tamamlandığında TEİAŞ buraya taşınacak ve mevcut alana da hastane yapılacak. Bunun tamamlanması da 3-4 yıllık bir süreç alacak” dedi.

Konutların kentsel dönüşüm amacıyla yapıldığını ve ticari amaçla satılmayacağına dikkat çeken Aydıner, "Bir mahallemizin bir kısmı, inşaatlar tamamlandıktan sonra buraya taşınacak. İkinci aşamada da boşaltılan bölge yıkılarak bu döngüyü devam ettirme düşüncesindeyiz. Vatandaşlarımız mevcut dairelerinin durumuna göre belli oranda kesinti yapılarak yeni projeden hak sahibi olacaklar" şeklinde konuştu.

Geniş yeşil ve sosyal donatı alanlarına yer verilecek olan projede bir metro istasyonu, yer altında yaklaşık 4 bin araçlık otopark ve 20-25 metre genişlikte iki katlı bulvar yapılacak."Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Ekim'de Başlıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap