Beşiktaş metrosunda çalışmalar sürüyor

İstanbullular için önemli ulaşım ağı olması beklenen Kabataş-Beşiktaş-Mahmutbey metro hattında çalışmalar sürüyor.

12 August 2019
Beşiktaş metrosunda çalışmalar sürüyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çalışmaların sürdüğü Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı'nın Beşiktaş istasyonundaki inşaat şantiyesinde incelemelerde bulundu. 

Beşiktaş metro alanındaki çalışmalar sırasında ortaya çıkan tarihi eser niteliği olan kalıntılar hakkında bilgi alan İmamoğlu, "Buradaki kazılardan dolayı, bu istasyon alanında bir gecikme söz konusu ama bizim Kabataş – Mahmutbey hattını engelleyici bir durum ortaya koymuyor. Sadece bu durak geç devreye girebilir" ifadelerini kullandı.

HEM İSTASYON HEM MÜZE OLACAK

Gecikmenin hattın devreye alınması ile ilgili öngörülen tarihle ilgili olmadığını belirten İmamoğlu, "Yine Kabataş-Mahmutbey çalışacak ama bu durak gecikmeli olarak devam edecek. Şu an yapılan öngörülü çalışma bu. Kazı çalışmaları da en üst seviyede devam ediyor. İnsan heyecan duyuyor tabii. Hem Osmanlı, hem Bizans hem de Tunç Çağı Dönemi’ne kadar inen verilerin burada olması heyecan verici. Bu alanda istasyon çalışmaya başladığı andan itibaren bile, insanlar metroya iniş yapacaklar ama inmeseler de yukarıdan buradaki kalıntıları görebilecekleri bir düzeni sağlıyor olacak bu proje. Dolayısı ile burası hem bir istasyon hem de bir açıkhava müzesi olacak. O bakımdan çok önemli" ifadelerini kullandı.

MECİDİYEKÖY-3. HAVALİMANI METROSUNDA SON DURUM NE?

Geçen yıldan itibaren duran veya yavaşlatılan metro hattı çalışmalarıyla ilgili çalışma yapılacağını belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, merak edilen Mecidiyeköy-3. Havalimanı metro hattıyla ilgili de konuşarak, "Mecidiyeköy-3. Havalimanı hattı şu an Ulaştırma Bakanlığı tarafından ihale edilmiş bir hat ve çalışmalar yürütülüyor. Büyükşehir Belediyesinin ihale ettiği bir hat değil. Bizim diğer metro ve metrobüs bağlantı hatları ile örtüşen bir istasyon yapısı oluşuyor. Ulaşım planında bu mevcut" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum