Beylikdüzü Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor

Beylikdüzü'nün Gürpınar Mahallesi'nde merakla beklenen dönüşüm başlıyor.

21 August 2019
Beylikdüzü Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor Türkiye'nin birçok şehrinde devam eden kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla daha güvenli ve daha modern yaşam alanları ortaya çıkarılıyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları, İstanbul'un ilçelerinde de sürdürülüyor.

Beylikdüzü Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projesi için saha araştırmaları, tespit çalışmaları, vatandaş anketleri ve analizleri sonucu kentsel dönüşüm planlarını hazırlanıp ilçe meclisinden onay alınmıştı. Ancak proje için bazı hukuki engeller bulunuyordu. Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, projenin önündeki hukuki engeller mahkeme kararıyla kaldırıldı.

"PROJE HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Gürpınar siteler bölgesindeki kentsel dönüşümü gerçekleştirmek için büyük bir çaba içerisinde olduklarını ifade eden Çalık, "Geçtiğimiz dönemin başında, bölgedeki kentsel dönüşüm planımızın tamamını hazırlamıştık. Gürpınar'da yaşayan vatandaşlarımız için daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmamız gerekliydi. Kentsel dönüşüm kararı belediye meclisimizden geçse de, önümüze birçok bürokratik engel çıktı ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları yok sayıldı. Hâl böyle olunca biz de hukuki mücadelemize başladık. En sonunda dava lehimize sonuçlandı ve hak yerini buldu" ifadelerini kullandı.

Gürpınar Siteler bölgesinde kentsel dönüşümü başlattıklarını açıklayan Başkan Çalık, "Hayırlı, uğurlu olsun. Beylikdüzü'nde ihmal edilmiş tek bir sokak, tek bir bina kalmayana dek yılmadan, yorulmadan, azimle çalışmayı sürdüreceğiz. Beylikdüzü'nü yaşamın en iyi şekilde yaşandığı adreslerden biri yapmaya kararlıyız. Bu yoldan asla dönmeyeceğiz" diye konuştu.

ÖNCELİK RİSKLİ BİNALARDA

Beylikdüzü Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projesi'ne öncelikle riskli binalarla başlayacaklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Oradaki binaların durumu çok kötü. Önümüzde 4-5 aylık bir yasal süre var ve bu sürede biz tespitlerimizi yapacağız. Hukuki olarak önümüzde bir engel kalmadı ancak bazı yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından en acil adadan çalışmalara başlayacağız" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum