Beylikdüzü Gürpınar'da dönüşüm için uzlaşma çalışmaları sürüyor

Beylikdüzü'nün birçok noktasında kentsel dönüşüm yürütülüyor.

18 December 2020
Beylikdüzü Gürpınar'da dönüşüm için uzlaşma çalışmaları sürüyor İstanbul ilçelerinde deprem tehlikesine karşı kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Kentsel dönüşümle riskli yapılar dönüştürülerek güvenli yapı haline getiriliyor. Beylikdüzü ilçesinde de dönüşüm tüm hızıyla sürüyor.

Beylikdüzü Belediyesi Başkanı Mehmet Murat Çalık, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Dolunay Sitesi'nde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını inceledi.

Beylikdüzü Belediyesi'nin aktardığı bilgilere göre, ilçedeki dönüşüm çalışmalarının önemine değinen Başkan Çalık, "Beylikdüzü'nde 30 yıla yakın zamandır kentsel dönüşümü bekleyen binalarımız var. Bizler de meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte kentsel dönüşümün önünü açmak adına birçok avantajı sağlamaya gayret ediyoruz" diye konuştu.

KİPTAŞ'LA ORTAK ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Beylikdüzü'nün en kırılgan bölgesi Gürpınar Siteler bölgesinde çalışmaların sürdüğünü kaydeden Beylikdüzü Belediyesi Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Burada, KİPTAŞ ile işbirliği yapıyoruz. Kentsel dönüşümde olmazsa olmazımız, uzlaşma. Depreme dayanıklı, güvenli konutlara kavuşmak için vatandaşlarımız, bir an önce uzlaşı sağlasınlar. Olası bir depremde yıkılması olası binaların bir an önce dönüşmesi, komşularımızın daha güvenli konutlara kavuşması en büyük arzumuz. Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi'nde açılan Gürpınar 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi Çözüm Ofisi'nde dönüşümle ilgili bilgilendirilen vatandaşlarımız, attıkları imzalarla hem yıllardır hayalini kurdukları depreme dayanıklı evlere kavuşacaklar hem de geleceğe güvenle bakacaklar" ifadelerini kullandı.

"VATANDAŞLARIN YANINDA OLACAĞIZ"

Kentsel dönüşüm sürecinde Beylikdüzü Belediyesi olarak vatandaşların yanında olacaklarının altını çizen Başkan Çalık, "Her zaman vatandaşlarımızın güvenli konutlarda yaşama hakkından yana tavır koyacağız. Her daim onların yanındayız. Sağlam bir geleceğe birlikte adım atmak için Beylikdüzü Belediyesi olarak inisiyatif almamız gereken her noktada inisiyatif alacağız" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum