Beylikdüzü'nde dönüşüm kapsamında bir bina daha yıkıldı

Gürpınar'daki kentsel dönüşüm çalışmalarında Doğa Apartmanı yıkılarak dönüşüme alındı.

24 November 2021
Beylikdüzü'nde dönüşüm kapsamında bir bina daha yıkıldı Deprem tehlikesi yaşayan İstanbul'da bu bakımdan kentsel dönüşüm çalışmaları büyük önem taşıyor. Megakentte riskli yapıları bir an önce güvenli yapılara dönüştürme adına yoğun çalışma sürdürülüyor.

Beylikdüzü ilçesinde de kentsel dönüşüm son dönemlerde hız kazandı. Gürpınar Siteler Bölgesi'nde KİPTAŞ ile Beylikdüzü Belediyesi'nin ortaklaşa sürdürdüğü kentsel dönüşüm kapsamında yıkım çalışmaları devam ediyor. Bu bağlamda kentsel dönüşüm alanında yer alan Doğa Apartmanı yıkıldı ve dönüşüme alındı.

"VATANDAŞLARIMI GÜVENLİ KONUTLARA GEÇİRMEK İSTİYORUZ"

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Vatandaşlarımız endişe etmesin. Komşularımızı en kısa sürede güvenli konutlarına geçmelerini sağlayarak buradaki dönüşümün ilk adımını atmış olacağız. Burada daha dönüşüm bekleyen onlarca ada onlarca bina ve hak sahibi var. Onlarında yanında olduğumuzu söylemek istiyorum. Beylikdüzü Belediyesi her zaman ve her koşulda komşularının yanında olacak. Bir an önce vatandaşlarımızı sağlam ve güvenli konutlara geçirmek istiyoruz" diye konuştu.

KISA ZAMANDA TESLİMLER YAPILACAK

Gürpınar Siteler Bölgesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarında 3'te 2'lik çoğunluğun sağlandığını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Kentsel dönüşüm sürecindeki kararlılığımız sürüyor. Bize güvenip imzalarını veren komşularımız bize güvenmeye devam etsinler. Vatandaşların burada zaman kaybına tahammüllü yok. Bundan sonraki süreci hızlı yürüteceğiz ve en kısa sürede hak sahiplerine anahtarlarını teslim edeceğiz. İnsanları, güvenli yuvalarında evlatlarıyla birlikte huzur içerisinde oturmalarını sağlayacağız. KİPTAŞ verdiği sözlerin arkasında durmaya devam ediyor. Sayın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ve ekibine de çok teşekkür ediyorum. Beylikdüzü Belediyesi olarak biz de sürecin çok hızlı yürütülmesi ve çok hızlı bitirilmesi adına elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah Ocak ayı itibariyle temel atmayı gerçekleştirerek, vatandaşların en kısa sürede güvenli konutlara geçmelerini sağlayacağız" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum