Beyoğlu BÖLGESİNDE ÖNE ÇIKAN KONUT PROJELERİ


EN YENİ Beyoğlu KONUT PROJELERİ


Beyoğlu Projelerini Haritada Keşfedin


Beyoğlu EMLAK HABERLERİ


Sektörün duayenleri CNR Emlak Zirvesinden önce bir araya geliyor

CNR Holding tarafından bu sene 2. kez düzenlenecek olan ‘2. CNR Emlak Zirvesi’ öncesinde gayrimenkul sektörüne yön veren isimler bir araya gelecek.

07 Kasım 2017


Tarlabaşı Yenileme projesi yargı kararıyla iptal edildi

GAP İnşaat tarafından yürütülen Tarlabaşı Yenileme projesinin yargı kararı ile iptal edildiği açıklandı.

01 Kasım 2017


Yeni AKM projesi pazartesi günü tanıtılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, Taksim AKM binasının yerine modern bir opera binası yapılacağını ve projenin lansmanının pazartesi günü gerçekleşeceğini belirtti.

01 Kasım 2017


3. Yeşil Binalar Ötesi Konferansı 8 Kasım’da yapılacak

Mimarlık ve yapı sektörünün profesyonelleri, akademisyenleri ve yerel yönetim temsilcileri 8 Kasım’da MSÜ’de düzenlenecek olan 3.Yeşil Binalar Ötesi Konferansı’nda buluşuyor.

01 Kasım 2017


Piyalepaşa İstanbul’a EPA’dan 2 ödül

Kentsel dönüşüm projesi olarak yükselen Piyalepaşa İstanbul, EPA’dan 2 ödül birden layık görüldü.

30 Ekim 2017


Piyalepaşa İstanbul’dan 60 ay ya da 120 ay vade fırsatı

Piyalepaşa Gayrimenkul tarafından Beyoğlu’nda hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’da yılın son kampanyası başladı.

26 Ekim 2017


Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı'nın Hasköy'de hayata geçireceği Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep toplanmaya başlandı. Beyoğlu konut projeleri arasında heyecan doğuran projenin temelleri 2018 yılında atılacak.

23 Eylül 2017


Türk Kızılayı Beyoğlu’ndaki arsa için inşaat ihalesi yapacak

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Firuzağa’da anahtar teslim götürü bedelle konut inşaatı yapım işini ihaleye çıkaracağını duyurdu.

11 Eylül 2017


ESTA İnşaat Beyoğlu'nda 245 konutluk karma bir proje yükseltecek

ESTA İnşaat Sanayi Lojistik ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından İstanbul'un Beyoğlu ilçesi, Hacıahmet Mahallesi'nde yükselecek proje karma konsepte tasarlanıyor.

21 Ağustos 2017


Beyoğlu 3+1 KONUT PROJELERİ


İstanbul, Beyoğlu

Konut Sayısı: 112

Dap Yapı

750.000 - 1.925.000 USD

İstanbul, Beyoğlu

Konut Sayısı: 950

Piyalepaşa Gayrimenkul

706.200 - 2.253.900 TL

Beyoğlu 2+1 KONUT PROJELERİ


İstanbul, Beyoğlu

Konut Sayısı: 96

Çalık Gayrimenkul

321.000 - 609.000 USD

İstanbul Beyoğlu Hakkında


1924 yılında ilçe statüsüne kavuşan Beyoğlu, Cumhuriyet'in ilk yıllarında Merkez, Beşiktaş, Kemerburgaz, Şişli ve Taksim bucaklarından meydana geliyordu. Beyoğlu ilçesi 1930 yılında Beşiktaş, 1936'da Kemerburgaz ve 1954 yılında Şişli'nin ayrılmasıyla günümüzdeki halini aldı.

1984 yılında İstanbul Belediyesi tarafından yönetilen Beyoğlu, 84 yılında büyükşehir ve ilçe belediyeleri için çıkartılan "Yerel Yönetimler Kanunu" çerçevesinde yapılanarak mevcut statüsünü kazandı. Beyoğlu ilçesi toplam 45 mahalleden oluşuyor.

8.76 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan Beyoğlu ilçesi, kuzeyde Şişli, doğuda Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, kuzeybatıda Kağıthane ve Eyüp, güneyde ise Haliç'e komşu olarak konumlanıyor. İlçe İstanbul'un Avrupa yakasında yer alıyor.

Beyoğlu ilçesi son yıllarda kentsel dönüşüm projeleriyle anılmaya başlandı. Çarpık kentleşmeden ve eski yapı stoğundan dolayı Beyoğlu Belediyesi özel şirketlerle işbirliği yaparak ilçe sınırlarından kentsel dönüşüm atağı başlattı.

Tarlabaşı kentsel dönüşüm projesi, Kasımpaşa kentsel dönüşüm projesi, Sütlüce kentsel dönüşüm projesi ve Örnektepe kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürdürülüyor. Okmeydanı'ndaki tapu sorununu da çözüme kavuşturan belediye Okmeydanı kentsel dönüşüm projesine de start verecek. Tarihi dokusu ve mimarisi korunarak yenilenmesi hedeflenen Beyoğlu ilçesi prim potansiyeli yüksek ilçeler arasında yer alıyor.

Beyoğlu ilçesi ulaşım açısından da İstanbul'un en merkezi ilçelerinden birisi. İlçeye otobüs hatları ve dolmuş hatları ile ulaşmak mümkün. Beyoğlu ilçesinde Karaköy Beyoğlu metrosu, İstiklal Caddesi nostaljik tramvay hattı, Taksim Maçka teleferik hattı, Yenikapı Hacıosman metro hattı, Taksim Kabataş Füniküler hattı hizmet veriyor.