Beyoğlu’nda Kentsel Dönüşüm Hangi Mahalleden Başlayacak?

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

02 Şubat 2015
Beyoğlu’nda Kentsel Dönüşüm Hangi Mahalleden Başlayacak?

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm çalışmalarına hangi mahalleden başlanacağını açıkladı.

Halk Meclisi'nde mahalleliyle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 10 bin 500 kişinin tapu almak için Beyoğlu Belediyesi'ne müracaat ettiğini söyledi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı'nda bir yıl geçmeden 5 bin tapu verdiklerini, bu yılın sonuna kadar ise tapuların en az yarısını vermeyi hedeflediklerini belirtti.

Okmeydanı Fetihtepe Semt Konağı'nda düzenlenen Halk Meclisi'nde mahalleliyle bir araya gelen Demircan, Okmeydanı'nda tapu verme sürecinin hızlı bir şekilde devam ettiğini aktardı.

Demircan, 21 bin malikten 5 bine yakınının tapu işleminin bittiğini, yaklaşık 10 bin 500 kişinin de tapu almak için kendilerine müracaat ettiğini anlatarak, özellikle son aylarda müracaatlarda artış olduğunu, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kentsel dönüşüm için hazırlıklarını yaptıklarını bildirdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM FETİHTEPE'DE BAŞLAYACAK

Kentsel dönüşüm çalışmalarının ne zaman başlayacağına dair açıklama yapan Demircan, "Biz belediye olarak hazırız. Kentsel dönüşüm için tüm projelerimiz ve maketlerimiz hazır. Tapu verme işlemi belli bir noktaya gelirse kentsel dönüşüm için uzlaşma görüşmelerine başlayabiliriz. Dönüşüme Fetihtepe mahallesinden başlayacağız. Tapuları en hazır bölge burası. Okmeydanı'ndaki bu gelişimden rahatsız olanlar var. Bunların sözlerine kulak vermeyin. Bu kişiler, eski düzenin değişmesini istemiyor ve buraların dağınık kalmasını istiyor" diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

cihan

02 May 2016, 12:23

Piri paşa mahallesinde oturuyorum.Mahallemizin %70 inin tapusu ellerinde. Neden yıkıma biranönce başlayıp diğer mahallelere örnek olmuyorsunuz.Şuanda allah korusun bir deprem olsa bu kadar insanı tehlikeye atıyorsunuz ne için oy avcılığı ve 3 kuruşluk tapu parası için! Yaptırdıgınız toplantılarda kimse bırsey anlamıyor tam bır bılgı kırlılığı var.Yazık ınsanlar sıze guvenıyor bır umut beklıyor...


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat