Bilecik Gölpazarı’na Kentsel Dönüşüm Projesi!

Bilecik Gölpazarı'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Eylül 2015
Bilecik Gölpazarı’na Kentsel Dönüşüm Projesi!

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Bedi Köyü'ne kentsel dönüşüm kapsamında büyük bir konut projesi hayat geçiriliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından köylerde başlatılan “Kentsel Dönüşüm” projesi kapsamında, Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Bedi (Üzümlü) Köyü'nde 28 hak sahibi belirlenerek, 10 yıl geri ödemeli kişi başına 57 bin kredi imkanı sağlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından köylerde başlatılan “Kentsel Dönüşüm” projesi kapsamında yer alan Bedi Köyü'nde yapılacak olan işleyiş hakkında bilgi veren Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Akat, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca belirlemiş olan “16 adet tip” projeden vatandaşların diledikleri projeyi seçerek uygulamaya geçildiğini söyledi.

Vatandaşların proje kapsamındaki yeni evlerini, ister kendileri, isterse müteahhit ile anlaşarak, isterlerse de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yaptırtabileceğini belirten Akat, “Bedi köyümüzün sakinleri, müteahhit ile anlaşarak inşaata başlamışlardır. İnşaatların yapı denetim hizmetleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz tarafından gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımız proje ve yapı denetim ücreti ödemeyecekleri gibi, bakanlığımız vasıtasıyla kişi başı 57 bin TL kredi kullanacaklardır. Bu kredi yıllık yüzde 2 faizle 10 yıl geri ödemeli olacak şekilde uygulanmakta olup, ilk 2 yıl herhangi bir ödeme yapılmayacak, sonraki yıllarda yılda 1 kez ödenecektir. Bu kapsamda 28 hak sahibi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz arasında sözleşmeler imzalanmıştır” dedi.

“712 BİN 500 TL İLGİLİ HESAPLARA AKTARILDI”

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in girişimleri ile bu konutların yapılmasında kullanılmak üzere 712 bin 500 TL paranın ilgili hesaplara aktarıldığını ifade eden Akat, “Vatandaşlarımızın anlaşma yaptığı müteahhit firmaya yer teslimi yapıldığında, inşaatların bir an önce tamamlanması için gerekli olan ödenekten, Milletvekilimiz Sayın Halil Eldemir Bey’in girişimleriyle bu konutların yapımında kullanılmak üzere bakanlığımızdan 712 bin 500 TL ilgili hesaplara aktarılmıştır. Gölpazarı ilçemiz Bedi Köyü halkına hayırlı olmasını temenni ederim” diye konuştu.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Keçiören Hacıkadın Deresinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Keçiören Hacıkadın Deresinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Ankara Keçiören Belediyesi, Hacıkadın Deresi üzerinde büyük bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçir

25 Nisan 2017


Malatya Battalgazi'de Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Malatya Battalgazi'de Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, Malatya Battalgazi ilçesinde yer alan bazı alanlar kentsel d

22 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat