Binali Yıldırım'dan Kanal İstanbul Açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul projesiyle ilgili hazırlıkların büyük oranda bittiğini, artık uygulama kısmı için çalışmaların kaldığını söyledi...

27 Nisan 2016
Binali Yıldırım'dan Kanal İstanbul Açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul projesiyle ilgili hazırlıkların büyük oranda bittiğini, artık uygulama kısmı için çalışmaların kaldığını söyledi...

Karabük Zonguldak tren hattının açılış törenine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

SIRA UYGULAMA ÇALIŞMALARINDA

Kanal İstanbul projesiyle ilgili hazırlıkların büyük oranda bittiğini söyleyen Bakan Yıldırım, “Bundan sonrası artık uygulama için gerekli çalışmaları tamamlamaya kaldı” dedi.

Proje için yapılan yasal düzenleme içinde açıklamada bulunan Yıldırım, Kanal İstanbul projesinin imar düzenlemeleri için düzenleme ortaklık payında istimlaklara para ödememek için İmar ve Mera kanunlarında değişiklik yaptıklarını belirtti.

Kanal İstanbul’un Yap İşlet Devret modeliyle yaşama geçirileceğini söyleyen Yıldırım, "Kanalın etrafında oluşturulacak yeni cazibe alanlarını da dikkate alarak projeyi ekonomik fizibıl hale getirmek için hesaplar yapılıyor. Ön proje bakanlık tarafından hazırlanacak, asıl uygulama projesini yüklenici firma hazırlayacak, bir yandan da yapacak." diye konuştu.

GÜZERGAH YAPILIRKEN AÇIKLANACAK

Güzergah konusunda vatandaşlarını uyaran Yıldırım, birkaç güzergah olduğunu, güzergahın proje başlarken açıklanacağını söyledi. Yıldırım, "Vatandaşın kumar oynamamasını tavsiye ederim. O güzergahlardan bir tanesi olacak." dedi.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.