Bir İle Daha Hızlı Tren Müjdesi

20 Ekim 2015
PAYLAŞ
Bir İle Daha Hızlı Tren Müjdesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin Kayseri-Ankara ve Kayseri-Antalya hızlı tren hattı projelerinin 2016 yılının sonuna kadar tamamlanarak ihaleye çıkılacağını açıkladı...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti. Bakan Bilgin'e Vali Orhan Düzgün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve ilçe belediye başkanları eşlik etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin başkanlık makamındaki dev ekranda bulunan harita üzerinden hızlı tren hatları ile ilgili önemli bilgiler verdi. Bakan Bilgin, Kayseri'nin Türkiye'nin merkezinde ve kavşak noktasında bir şehir olduğunu söyleyerek Kayseri-Ankara ve Kayseri-Antalya hızlı tren hatlarının proje çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Kayseri-Ankara ve Kayseri-Antalya hızlı tren hattı projelerinin 2016 yılının sonuna kadar tamamlanarak ihaleye çıkacağını açıklayan Bilgin, Ankara-Sivas hattı ile eş zamanlı olarak Kayseri-Ankara hattının bitirileceğini söyledi.

Hızlı tren hatları tamamlandığında Kayseri'den Ankara'ya 1 saat 35 dakikada, Konya'ya 1 saat 45 dakikada, İstanbul'a 5 saat 5 dakikada, Antalya'ya 3 saat 26 dakikada ve İzmir'e ise 4 saat 56 dakikada ulaşılabilecek.


"Bir İle Daha Hızlı Tren Müjdesi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap