Bu Evlere Doktor Girmez!

İngilizler, bizim 'Güneş girmeyen eve doktor girer' atasözünü duymuş olacaklar ki, güneş ışınlarından azami faydalanabilen 'transparan ev' icat ettiler.

01 Aralık 2014
Bu Evlere Doktor Girmez!

İngilizler, bizim 'Güneş girmeyen eve doktor girer' atasözünü duymuş olacaklar ki, güneş ışınlarından azami faydalanabilen 'transparan ev' icat etmişler.

Düzenleyen : Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Gün ışığı görmek vücudun ritmini düzen sokan faktörlerden bir tanesi. Ondan uzun vadede mahrum kalanlar ya da gece çalışıp gündüz uyuyanlarda depresyon, anksiyete görülme olasılığı artıyor. Hatta bazı kuzey ülkelerinde sadece bu yüzden depresyona girenler için devlet yaz tatilinin bedelini karşılıyor.

cam-evler-1
Bu araştırmalar, mimarları ve bilim adamlarını da harekete geçirdi. Londra'da bir şirket tarafından daha az stres ve daha sağlıklı bir yaşam için transparan bir ev icat edildi.

cam-evler-4
Tavanı ve duvarı camdan oluşan ev sayesinde, içinde yaşayanların daha fazla güneş ışığı almaları sağlanacak. Düzenli olarak güneş ışığı görenlerin de günlük biyolojik ritmleri düzenli çalışacak.

cam-evler-10
ULTRAVİYOLE IŞINLARI ENGELLİYOR, DIŞARIYA KAPATILABİLİYOR

The Photon Space (Foton Boşluğu) adı verilen, transparan evlerde çok katlı ve yüksek performanslı cam duvarlar kullanılacak.

cam-evler-6
Camların bir özelliği de istenildiği zaman akıllı telefonlar sayesinde tamamen dışarıya karartılabilecek olması, böylelikle mahremiyet de korunabilecek.

cam-evler-7
Son derece teknolojik camlar yine insan sağlığı için zararlı ultraviyole ışınları yüzde 99.9 engellerken, ses izolasyonu da yüzde 85 oranında olacak.

İşte İngiliz şirketin icat ettiği transparan evlerin görselleri :HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İlginç Tasarımlı Dağ Evi

İlginç Tasarımlı Dağ Evi

Brutalist tarzda inşa edilen bu muhteşem ev adını da temsil ettiği tarzdan alıyor: Casa Brutale

09 Temmuz 2015


Muhteşem Konteyner Ev

Muhteşem Konteyner Ev

Dünyanın en ilginç tasarımlarından biri olan konteyner ev ABD'nin Teksas eyaletinde bulunuyor. İşte

07 Temmuz 2015


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.