Burcunuz Dekorasyon Tarzınızı Belirliyor

Astrolojinin insan hayatına birçok etkisi olduğu söyleniyor. Bunlardan biri de burçların dekorasyon zevkini etkilediği...

08 Ocak 2015
Burcunuz Dekorasyon Tarzınızı Belirliyor

Astrolojinin insan hayatına birçok etkisi olduğu söyleniyor. Bunlardan biri de burçların dekorasyon zevkini etkilediği...

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Gökyüzündeki hareketliliğin duygular ve davranışlarda değişime sebep olduğu inancı ve kişiliklerin yıldız takımlarına göre kalıplaştığı tezi, dolaylı olarak insanların zevklerini de etkilediği sonucunu ortaya çıkarıyor. Haliyle astroloji, dekorasyon tarzınızı da belirliyor. Ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış tartışılır. Karar sizin!

İşte burçlara göre dekorasyon tarzınız :

1- KOÇ

Koç burcu aksiyon sever, enerjiktir. Birden fazla şeyi eş zamanda yapmaya çalışır. Çoğu zaman her işe kafa göz girdiği için organize olamaz, çoğu girişimini böyle mahvettiği bilinir. Evinde basit, minimalist bir dekorasyonu tercih etmesi onun hayrına olur. Yani, diyebiliriz ki kendisi organize olamayan Koç’un evi kolayca organize olsun ki bir de bu derde düşmesin. Üstelik, etrafının düzgünlüğü zihnine daha berrak fikirlerin gelmesine sebep de olacaktır. Enerjisini de yitirmemesi için kırmızı, turuncu gibi renkleri kullanmasında fayda var.

2- BOĞA

Konfora ve lükse düşkün Boğa’nın evine de farklı bir bakışla bakmasını beklemiyoruz tabii. Güzel olsun, şık olsun, rahat olsun… Mobilyalar kaliteli, müzik sistemi son model olsun… Mutfağında her türlü ekipmanı olsun… Kaz tüyü yorganı, dev koltukları olsun... Mümkünse, en iyisi en ucuza mal edilmiş olsun. Olsun da olsun.

3- İKİZLER

Her türlü yeni fikre ve değişikliğe açık olan İkizler, her yere adapte olabilir. Çadırda da çok rahat edebilir, 5 yıldızlı otelde de… Yeni trendleri takip eder, modernliği sever. Arkadaş canlısı İkizler’in salonu toplanmalara ve partilere uygun olmalıdır. Evinin dekorasyonu aklını açacak, fikrine fikir katacak acayiplikte de olmalıdır. Bir araya asla gelmez gibi duran nesneler İkizler’in evine de ruhuna da pek yakışır.

4- YENGEÇ

Evcimen Yengeç’in biricik evi, elbette ki en kıymetlisidir. Sıcacık olmalıdır evi, oraya gelen annesinin evine gelmiş gibi hissetmelidir. Sanki ev taş bir bina değil de koruyucu güçleri olan canlı bir varlıktır Yengeç için. Gelenekselliği de sever, evini süsleyip püslemeyi de… Özellikle mutfağı büyük olmalıdır ki ailesini, arkadaşlarını ağırlasın; yedirsin içirsin. Sıcak bir battaniye, kocaman içine gömülmelik bir koltuk dediniz mi Yengeç için hayat durur. Koltuğa yumulur.

5- ASLAN

Gösterişli Aslan’ın evi, hiç ondan geri kalır mı? Elbette kendi dizayn edecek ve onunla gurur duyacaktır. Şık, egzotik mobilyalar, etrafta aynalar, stoklanmış her an ikram edilmeyi bekleyen içkiler, o yemek pişirirken birilerinin yakınında olmasını sağlayacak mutfak yerleşkesi… Kısacası diyebiliriz ki evi, onun sahnesidir.

6- BAŞAK

Titiz ve detaycı Başak’tan düzen içinde bir evden başka ne beklenebilir ki? Evin her detayı düşünülmemişse, orada bir Başak’ın varlığından söz edilemez. Başak’ın evinde hakim olmadığı tek bir santim olamaz, deposu olmayan evde Başak duramaz. Her şey yerli yerinde, her şey tertemiz, her şey düzgün bir evdeyseniz, bilin ki orada bir Başak yaşıyor.

7- TERAZİ

Terazi’nin evinde tatlı bir uyum hissedersiniz. Duvardaki tablodan masadaki vazoya, aynalardan lambalara kadar bir zerafet ve estetik vardır evinde. Sanki bir resim yapmıştır Terazi, ya da bir beste. Hem güzel hem de kaliteli bir nesne için para harcamaya hiç çekinmez. İşlevsiz bile olsa, evindeki nesnelerin estetik olması yeterlidir. Havadar olsun bir de evi, koca veranda veya balkon; geniş camlar… Ohhh, belki bir de pikap! Değmeğin Terazi’nin keyfine…

8- AKREP

Ketum Akrep’in evi, aslında onun için bir sığınaktır. Dış dünya ile bağlarını bu vesileyle keser. Evinde gizemli bir hava vardır Akrep’in. Bir eşya eğer bir yerdeyse, onu oraya koymakta bir kastı vardır. İçeri girdiğinizde esrarengiz bir hava sarar sizi, sanki keşfedilmeyi bekleyen bir şeyler vardır. İpeksi örtüler, kadife yastıklar, deri koltuklar… Evi de kendisi gibi cazibeli ve ilgi çekici; pek tabii seksidir.

9- YAY

Yay’ın evi onun seyyahlığının, entelektüel merakının bir yansıması gibidir. Etrafta bolca kitap, uzak diyarlardan toplanıp getirilmiş süsler, fotoğraflar… Lüksle çok işi olmaz Yay’ın… Eşi dostu gelsin, koca minderlerin üzerine otursun, scrabble oynasınlar, muhabbet koyulaşsın, kahkahalar atılsın… Yay’ın evinde keyif olsun, bereket olsun… Ha, dağınıklığı da varsın olsun.

10- OĞLAK

Disiplinli ve mükemmeliyetçi Oğlak, evinde de aynı ciddiyettedir. Evindeki her şey belli bir bütünlük içindedir. Çoğu Oğlak’ın kendin çalışma odası olur, burada yalnız uzun vakitler geçirmeyi tercih eder . Mutfağı da ekseriyetle kıymetlidir. Kullanışlı büyükçe bir mutfak onu mest etmeye yeter. Çalışma odası ve mutfak arasında tüm hayatını geçirebilir.

11- KOVA

Ultra modern ekipmanlar, ileri teknoloji ürünler: İşte Kova'nın evinde ilk göze çarpan eşyalar! Yenilikçi ne varsa Kova edinmek ister; bir de ışın kılıcı olsun; bir de uçan kaykayı... Malum aklı havadadır biraz Kova'nın. Kablolar, şarj edilebilir piller, şarj aletleri etrafta sıklıkla görülür. Mobilyalarını camdan ve metalden seçer. Bir eve geldiğinizde kendinizi bir sonraki yüzyılda hissediyorsanız; bilin ki o ev bir Kova tarafından dekore edilmiştir.

12- BALIK

Narin ve hayalperest Balık'ın, evi bir hoş olmalıdır; zerre karamsarlık istemez hassas bünyesi. Her türlü moddan çabuk etkilendiği için; evin havadar, güneşli olması, ona hayat enerjisi aşılaması çok önemlidir. Yoksa hemen içi sıkılıverir, depresif bünyesi harekete geçer. Balık'ın evinde özel köşeler ve alanları olur. Şu köşe kitap okuma köşesi, şurası sohbet köşesi, burası da film izleme köşesi gibi... Her Balık'ın içinde bir sanatçı yattığından; evi de onun artist ruhunu yansıtır. Evini dekore etmek, bir tablo yapmak gibidir onun için. Kendileri, ilham verici ev sahipleridir.

Kaynak : OnedioHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit, tablet görünümlü kumanda kapağı Sigma70 ile teknoloji ve konforu aynı anda sunuyor...

15 Temmuz 2016


Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek, karne hediyesi olarak araba karyolaları yüzde 25 indirimle veriyor....

14 Haziran 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum