Bursa Sinandede Kentsel Dönüşüm 2. Etap’ta Yıkımlara Başlandı!

22 Ekim 2015
PAYLAŞ
Bursa Sinandede Kentsel Dönüşüm 2. Etap’ta Yıkımlara Başlandı!

Toplam 320 dairenin hayata geçeceği Sinandede Kentsel Dönüşüm 2. Etap projesinde yıkım çalışmaları başladı...

Bursa Yıldırım Belediyesi 320 dairenin hayata geçirileceği Sinandede Kentsel Dönüşüm 2. Etap için yıkım çalışmalarına başladı. Sinandede Mahallesi'nin çehresini değiştirecek proje 8 bin 200 metrekarelik alanda Başolhan İnşaat tarafından yapılıyor.

İlçedeki plansız ve güvensiz yapılaşma nedeniyle kentsel dönüşümün kaçınılmaz gerçek olduğu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Hak sahibi vatandaşlarımızı güvenle yaşayabilecekleri konutlara kavuşturuyoruz. Bizim için öncelikli olan insanlarımızın can ve mal güvenliğidir. Yıldırım’ın gelecek 100 yılının bugünden planlanıyor. Bu proje de Türkiye’ye örnek olduğu" dedi.

Başkan Edebali konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Mülkiyet sorunlarını aşarak kentsel dönüşümle, Yıldırım’ın imar alanlarının üçte birinde imar planı çalışmaları yapıyoruz. Ankara Yolu’nun altında kalan 6 mahallede de planlama çalışmaları sürüyor. Bu mahallelerin ortak buluşma noktasında büyük bir kent meydanı ve kültür merkezi yapacağız. Yaptığımız çalışmalarda hak sahiplerini mağdur etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın en büyük avantajı eski hasarlı binalar yerine güvenli ve sağlam binalarda yaşamak olacak"

Yıkım törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da yüklenici firmadan konutların 30 Ağustos 2017 tarihinde bitirilmesi konusunda söz aldı. Daha sonra iş makinesinin üzerine çıkan Müezzinoğlu ve Edebali, yıkım için startı verdi.

İHA


"Bursa Sinandede Kentsel Dönüşüm 2. Etap’ta Yıkımlara Başlandı!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap