Bursa Yeni Tramvay Hattı İçin Sözleşme İmzalandı

30 Ekim 2015
PAYLAŞ
Bursa Yeni Tramvay Hattı İçin Sözleşme İmzalandı

Bursa T2 Tramvay Hattı için sözleşme imzalanırken yer tesliminden hemen sonra inşaat çalışmaları başlayacak...

Bursa kent meydanı ile terminal arasını birbirine bağlayacak T2 tramvay hattının ihalesini kazanan Ultra Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme imzalandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, konforlu ve kesintisiz ulaşımı terminale kadar uzatacak olan T2 tramvay hattına ilişkin çalışmalara hız verdi. İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanırken, inşaatın kısa süre içinde başlaması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "T1 hattı ve merkez hatlarla entegre olacak T2 tramvay hattı için yapılan ihaleye en uygun teklifi veren Ultra Teknoloji firması ile sözleşme imzalıyoruz. Yaklaşık 9,5 kilometre hat uzunluğuna sahip bu proje ile Ovaakça ve terminal bölgesi de merkeze bağlanmış olacak. İşin süresi 800 gün olarak görülüyor ancak, orta refüjden gidecek bir çalışma olacak. Daha kısa zamanda hatta 1,5 yıl içinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Diğer taraftan bu hatta kullanılacak tramvaylarımızın üretimleri de devam ediyor. İkisinin üretimi tamamlandı ve testleri sürüyor. İnşallah kısa zamanda diğerlerinin de üretimi tamamlanacak. Böylelikle zaman kaybı da yaşamamış olacağız. 158 milyon TL’lik raylı sistem imalatının yanında yeni vagonlar ve çevre düzenlemeleri ile birlikte yaklaşık 300 milyon TL’lik bir yatırım İstanbul yolu ile buluşmuş oluyor. Şimdiden Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.

T2 tramvay hattı için sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılacak. İnşaatına yer tesliminden hemen sonra başlacak olan tramvay hattının iş süresi 800 gün olarak belirlendi.

Toplam 9 bin 445 metre uzunluğundaki hat 11 istasyondan meydana geliyor. Yapım ihalesi kapsamında, istasyonların yanı sıra, derelerin üzerinde 3 demiryolu köprüsü ve 2 karayolu köprüsü, 6 adet trafo ve 1 depo sahası inşa edilecek.

Bursa T2 Tramvay Hattı Güzergahı;

- Kent Meydanı önü
- Gençosman Türk Telekom altı
- Beşyol Kavşağı'nın 300 metre gerisi
- Beşyol Kavşağı'nın 300 metre ilerisi
- Melodi Düğün Salonu önü
- Orman Bölge Müdürlüğü önü
- Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önü
- Panayır Kavşağı
- Kimlik Mağazası önü
- AS Merkez önü
- Şehirlerarası Otobüs Terminali önü

İHA


"Bursa Yeni Tramvay Hattı İçin Sözleşme İmzalandı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap