Bursa’da kentsel dönüşüm ile 276 metruk bina yıkıldı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen bina yıkımlarını ziyaret ederek yerinde inceleme yaptı.

20 September 2017
Bursa’da kentsel dönüşüm ile 276 metruk bina yıkıldı Kent merkezinde yoğun yapılaşma nedeniyle sosyal donatı alanlarından mahrum kalan mahalleler, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yıkımlarla vatandaşların nefes alacağı alanlara dönüştürülüyor. Yapılaşmanın yoğun olduğu Yıldırım ilçesi Hacıseyfettin Mahallesi'nde de Hacıseyfettin Camii yanındaki 3 binayı kamulaştıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında mahallelinin nefes alacağı bir yeşil alan düzenlemesi projesini hayata geçirecek. Bursa'yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmenin yolunun yıkımlardan geçtiğini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölge sakinlerinin en önemli taleplerinden birinin daha hayata geçirildiğini ifade etti.

Yapılaşmanın yoğun olarak görüldüğü Yıldırım İlçesi Hacı Seyfettin Mahallesi'nde de hemen Hacıseyfettin Camiinin yanında bulunan 3 bina Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırıldı. Cami alanına katılacak yaklaşık 500 metrekare alan üzerinde bulunan binaların yıkımına başlanırken, proje kapsamında açılan alana cami müştemilatı yapımı ve meydan düzenleme çalışmaları da gerçekleştirilecek.

“BÖLGEYE DEĞER KATACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile birlikte yıkım çalışmalarını ziyaret etti. İncelemelerde bulunan Başkan Altepe, binaların iç içe geçtiği, sosyal donatı alanlarından mahrum mahallelerin ancak yıkılarak güzelleştirildiğini kaydetti. Yıldırım'ın da yoğun ve çarpık yapılaşma yüzünde sosyal donatı alanları bakımında sorunlu bir ilçe olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Halkımızın toplanma alanları olan okullar, camiler, meydanlar önemli bir ilgi alanımız. Hacıseyfettin Mahallesi'nde de caminin yanındaki binaların kaldırılması eskiden beri istenen bir çalışmaydı. Buradaki 3 binanın kamulaştırmasını bitirdik ve yıkımlara başlıyoruz. Yaklaşık 500 metrekarelik alanı cami avlusu, müştemilat ve meydan olarak yeniden düzenleyeceğiz. Halkımıza açık güzel bir alan olacak ve bölgeye değer katacak” dedi.

“ŞEHRİMİZİ YIKARAK GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de katılımcı belediyecilik anlayışı ile vatandaşın gündeminde olan tüm konuları kendi gündemlerine aldıklarını ifade ederek, “Hacıseyfettin Camii yanındaki binaların kaldırılması bu bölgedeki vatandaşımızın önemli bir gündemiydi. Yerel yönetimler olarak vatandaşlarımızın gündemindeki sorunların çözümü için çalışıyoruz. Sadece Yıldırım Belediyesi olarak son 3 yılda 276 metruk binayı yıktık. Şehrimizi bir taraftan yıkarak geleceğe hazırlıyoruz. Bazı yerlerde planlayarak geleceğe hazırlıyoruz. Bazı yerlerde de güçlendirerek çalışmalarımız sürüyor. Burada yapılan çalışma nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum