The Mandarins
İletişim Formu

GÖNDER Gönderiliyor...

Talebiniz ulaştı.

Reklamı Göster

Büyükçekmece Mimarsinan Kentsel Dönüşüm Projesine Onay Çıktı

İstanbul Büyükçekmece'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Ocak 2016
Büyükçekmece Mimarsinan Kentsel Dönüşüm Projesine Onay Çıktı

Büyükçekmece Belediye Meclisi, Mimarsinan kentsel dönüşüm projesine onay verdi. 200'ün üzerinde Roman ailenin yaşadığı bölgede İtalyan ve Türk mimarisinden izler taşıyan dönüşüm yapılacak...

Büyükçekmece Belediye Meclisi Mimarsinan Merkez Mahallesi ve Köyiçi bölgelerini kapsayan toplam 540 hektarlık alanın kentsel dönüşümünü onayladı.

Mimarsinan Köyiçi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı hususunun müzakeresi ve karara bağlanması" maddesi meclisten oy birliği ile geçti.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Mimarsinan’daki yapıların ömürlerini doldurduklarını belirterek, özellikle Sivaslılar Mahallesi ve Roman vatandaşların yaşadıkları evlerin depremde büyük risk taşıdığını söyledi.

İTALYAN İŞİ DÖNÜŞÜM
Büyükçekmece Mimarsinan kentsel dönüşüm projesinin İtalya ve Türk mimari tarzından izler taşıdığını belirten Akgün, “Bölgede 200'ün üstünde Roman ailesi yaşıyor. Roman vatandaşlarımız için onların yaşam koşullarına uygun 3 katlı, 2 +1 daireler yapacağız. Ayrıca kendi kültürlerini yaşatabilmeleri, içinde her türlü sosyal tesisi ve alanı da oluşturulacak. Hayata geçecek bu projenin Avrupa Konseyi'nde de ayakta alkışlanacağına eminim" diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tokatköy Şehr-i Sitare Projesi Halka Tanıtıldı!

Tokatköy Şehr-i Sitare Projesi Halka Tanıtıldı!

Beykoz Belediyesinin hazırladığı kentsel dönüşüm projesi Tokatköy Şehr-i Sitare, düzenlenen toplantı

05 Nisan 2017


Karabağlar'a Kentsel Dönüşümle 3 Bin Konut Geliyor!

Karabağlar'a Kentsel Dönüşümle 3 Bin Konut Geliyor!

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, Karabağlar'daki kentsel dönüşüm projesinin yap

03 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.