Büyükçekmece Mimarsinan Kentsel Dönüşüm Projesine Onay Çıktı

07 Ocak 2016
PAYLAŞ
Büyükçekmece Mimarsinan Kentsel Dönüşüm Projesine Onay Çıktı

Büyükçekmece Belediye Meclisi, Mimarsinan kentsel dönüşüm projesine onay verdi. 200'ün üzerinde Roman ailenin yaşadığı bölgede İtalyan ve Türk mimarisinden izler taşıyan dönüşüm yapılacak...

Büyükçekmece Belediye Meclisi Mimarsinan Merkez Mahallesi ve Köyiçi bölgelerini kapsayan toplam 540 hektarlık alanın kentsel dönüşümünü onayladı.

Mimarsinan Köyiçi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı hususunun müzakeresi ve karara bağlanması" maddesi meclisten oy birliği ile geçti.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Mimarsinan’daki yapıların ömürlerini doldurduklarını belirterek, özellikle Sivaslılar Mahallesi ve Roman vatandaşların yaşadıkları evlerin depremde büyük risk taşıdığını söyledi.

İTALYAN İŞİ DÖNÜŞÜM
Büyükçekmece Mimarsinan kentsel dönüşüm projesinin İtalya ve Türk mimari tarzından izler taşıdığını belirten Akgün, “Bölgede 200'ün üstünde Roman ailesi yaşıyor. Roman vatandaşlarımız için onların yaşam koşullarına uygun 3 katlı, 2 +1 daireler yapacağız. Ayrıca kendi kültürlerini yaşatabilmeleri, içinde her türlü sosyal tesisi ve alanı da oluşturulacak. Hayata geçecek bu projenin Avrupa Konseyi'nde de ayakta alkışlanacağına eminim" diye konuştu.


"Büyükçekmece Mimarsinan Kentsel Dönüşüm Projesine Onay Çıktı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap