Çamlıca Teleferik Hattı Beklemede

30 Temmuz 2016
PAYLAŞ
Çamlıca Teleferik Hattı Beklemede
Çamlıca Camii'nin çevresinde yapılacak projeler hakkında konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Çamlıca teleferik hattı üzerinde tartışılan konular olduğunu, bu yüzden şu anda beklediğini açıkladı...

Bir televizyon programında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çamlıca Camii'nin çevresindeki projeleri hakkında açıklamada bulundu.

Kentsel Dönüşüm Geliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Üsküdar Belediye Başkanı ile bölgeyi gezdiklerini ifade eden İBB Başkanı Topbaş, "Çalışmalar başlıyor" dedi.

Çamlıca'ya ulaşım için ise viyadükler yapmayı plandıklarını anca doğal sit alanı olduğu için dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Topbaş, "Hem arazide problem yapabilir hemde kamulaştırma bedelleri fazla. Bu nedenle orada tünel projesi başlattık" dedi.

Tünelde Çalışmalara Devam
Tünel de çalışmaların devam ettiğini belirten Topbaş, "Tünel yetmeyeceği için Çamlıca'ya metro da yapıyoruz. Metrobüs ve metroya entegre olacak bu hatlar ile insanlar buraya rahat ulaşacak" şeklinde konuştu.

Çamlıca Teleferik Hattı Beklemede
Çamlıca teleferik hakkında da açıklamada bulunan Topbaş, "Daha önce açıkladığımız Çamlıca teleferik hattı üzerinde tartıştığımız noktalar var. Şu anda bekliyor" dedi.


"Çamlıca Teleferik Hattı Beklemede" haberine ait yorum yok

Yorum Yap