Çanakkale Otoyolu Güzergahı

06 Eylül 2016
PAYLAŞ
Çanakkale Otoyolu Güzergahı
Kınalı Tekirdağ Çanakkale Balıkesir otoyolu diğer bir isimle Çanakkale Otoyolu'nun güzergahı netleşti. İşte Çanakkale Otoyolu güzergahı...

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün de dahil olduğu Kınalı Çanakkale Balıkesir Otoyolu projesi için 29 Eylül'de İzleme ve Değerlendirme Kurulu (İDK) toplantısı yapılacak.

Toplam 324,415 kilometre uzunluğa sahip olan Kınalı Çanakkale Balıkesir Otoyolu güzergahı da kesinleşti. 2 kesim halinde hayata geçirilecek olan otoyolun 1. kesimi İstanbul'da Balıkesir'e kadar olan otoyolları kapsıyor. Gelibolu ile Lapseki arasınaki Çanakkale 1915 Köprüsü ise 2. kesimi oluşturuyor.

Çanakkale Otoyolu Güzergahı
Çanakkale Otoyolu olarak da bilinen Kınalı Çanakkale Balıkesir Otoyolu projesi İstanbul Edirne Tem yolu Kınalı-1 Kavşağı'ndan başlıyor. Daha sonra Marmara Ereğlisi ve Çorlu'dan geçerek Tekirdağ'ın merkezinden kuzeye doğru devam ediyor. Malkara'nın güneyinden, Şarköy ise kuzeyinden geçtikten sonra güneybatıya yönelerek Evreşe'nin doğusundan Gelibolu'ya ulaşıyor.

Bu noktadan sonra otoyol Sütlüce Şekerkaya mevki arasında planlanan Çanakkale 1915 Köprüsü'ne ulaşıyor. Köprüsünün çıkışı olan Lapseki'nin güneyinden geçen otoyol güneydoğuya yönelerek Çan'a geliyor. Çan'ı geçtikten sonra Yenice'ye ve buradan Balya'ya varıyor. Otoyol Balya'nın güneyinden Balıkesir'e yönelip Gebze – İzmir otoyoluna bağlanıyor.


"Çanakkale Otoyolu Güzergahı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap