Çarmuzu Yolunda Çalışmalar Tam Gaz Devam!

Malatya’nın kuzey hattında önemli ulaşım yollarından biri haline gelmesi beklenen Çarmuzu yolunda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

28 Ağustos 2015
Çarmuzu Yolunda Çalışmalar Tam Gaz Devam!

Malatya’nın kuzey hattında önemli ulaşım yollarından biri haline gelmesi beklenen Çarmuzu yolunda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Çarmuzu yolunda kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları başladı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Çarmuzu yolu devamında altyapı ve yol çalışmalarının tamamlandığı kısımlarda kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandığı belirtildi. Düzenleme çalışmaları kapsamında kaldırım, cep otoparkları, aydınlatma ve peyzaj düzenlemelerinin yapılacağı, şu anda yolun her iki yanında tesfiye ve bordür döşeme çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürüldüğü kaydedildi.

Açıklamanın devamında, “7 metreden 50 metreye çıkarılan Çarmuzu yolunda, yolun her iki yanına 5 metre genişliğinde kaldırım, 4,8 metre genişliğinde cep otoparkı, oluk ve aydınlatma çalışmaları yapılıyor. Yaklaşık 5 bin metrekare olarak planlanan kaldırımlara kumlamalı taş döşenecek. Bina girişleri ve yol geçişleri ile cep otoparkları ise kilit taşı ile kaplanacak. Ayrıca düzenleme alanında aydınlatma direkleri ile yaklaşık bin metre yağmur olukları döşenecek. Söz konusu çalışmaların tamamlanmasından sonra da Çarmuzu yolunun açılan kısımlarında finişer ile sıcak asfalt serimi yapılacak. Çarmuzu yolunun geri kalan kısımlarının da açılmasıyla birlikte bölgenin en önemli akslarından biri haline gelecek olan yolun, Çarmuzu-Sanayi-Melekbaba yollarının kesiştiği noktada büyük bir kavşak düzenleme çalışması da yapılacak” denildi.

Çarmuzu yolunun Malatya’nın özellikle kuzey aksında önemli ulaşım yollarından biri haline geleceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bu bölgede yol genişliğini 7 metreden 50 metreye çıkarıyoruz. Çarmuzu yolunun tamamlanmasıyla birlikte, şehir mezarlığı, hal binası, Hizmet Grupları Sitesi ve Galericiler Sitesi’nin trafik akışı buradan sağlanacak. Çalışmaların tamamlanması ile trafikte büyük bir rahatlama sağlanmış olacaktır. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte bu bölgemiz güzel ve nezih bir görünüme kavuşmuş olacaktır” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.