Çatalca'da kentsel dönüşüm resmen başladı

İstanbul ilçesi Çatalca'da dönüşüm kapsamında yıkımlar başladı.

17 October 2020
Çatalca'da kentsel dönüşüm resmen başladı Olası büyük İstanbul depremine karşı megakentin tüm ilçelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı. Bakanlık kontrolünde ilçe belediyeler tarafından yürütülen çalışmalarda riskli yapılar yıkılarak güvenli yaşam alanlarına dönüştürülüyor.

İstanbul'un son yıllarda gelişmekte olan ilçesi Çatalca'da da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Çatalca Belediyesi'nin aktardığı bilgiye göre, ilçedeki yerinde ve gönüllü kentsel dönüşümün ilk adımı bir sitede başladı. Belediye ekipleri tarafından sitede yıkım çalışmaları yürütülüyor.

"VATANDAŞLARI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ"

Çatalca Belediyesi Başkanı Mesut Üner, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Üner, "Çatalca'mızda geleceğimizi, çocuklarımıza emanet edeceğimiz ilçemizi korumak adına, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını artırmak ve daha güvenli evlerde yaşamalarını sağlamak için yerinde ve gönüllü kentsel dönüşümü başlattık" sözleriyle çalışmaları müjdeledi.

Yürütülen çalışmalardaki temel prensiplerden bahseden Üner, "Bizler çalışmalarımızı 'önce insan' diyerek yapıyoruz. Ülkemizde deprem gerçeğiyle yaşıyoruz ve bu kentsel dönüşüm ihtiyacını çok daha fazla ortaya koyuyor. İlçemizde de kentsel dönüşümü yerinde dönüşüm anlayışımızla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'mız öncülüğünde, vatandaşlarımız mağdur edilmeden hayata geçiriyoruz. Çatalca'mızda mevcut yapıların eskimesi ve deprem riski sebebiyle kaçınılmaz hale gelen yerinde kentsel dönüşüm için bizler belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapacak vatandaşlarımızın yanında olacağız" şeklinde konuştu.

YERİNDE DÖNÜŞÜM UYGULANIYOR

Belediyeye riskli yapı müracaatı yapan vatandaşların yanında olacaklarının altını çizen Çatalca Belediyesi Başkanı Mesut Üner, "Yerinde dönüşüm talebinde bulunan vatandaşlarımıza İlke Evleri Sitemizde olduğu gibi her zaman destek olmaya hazırız. Binasının durumu riskli olan vatandaşlarımız belediyemizin ilgili birimleri ile iletişim kurarak teknik destek alabilirler. Gerekli görülen yerlerde kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatarak vatandaşlarımızla birlikte atılması gereken adımları atmaya devam edeceğiz. Yerinde, gönüllü kentsel dönüşüm ile vatandaşlarımızın yaşam standartları artacak ve daha güvenli evlerde yaşayacaklar. Ben şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum