İlgili Haberler

Çekmeköy Konut Projeleri

Çekmeköy Konut Projeleri

17 November 2015

İstanbul Çekmeköy'de en yeni konut projelerinin fiyat, teslim tarihi, ödeme, kat planları ve konum bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

New Nişantepe Çekmeköy Fiyat Listesi

New Nişantepe Çekmeköy Fiyat Listesi

24 June 2016

New Nişantepe Çekmeköy projesinde satışlar başladı. İşte New Nişantepe Çekmeköy fiyat listesi...

Çekmeköy Dreamlife 2 Geliyor

Çekmeköy Dreamlife 2 Geliyor

27 January 2016

İstanbul Çekmeköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Aletha Çekmeköy Haziran’da Satışta

Aletha Çekmeköy Haziran’da Satışta

23 May 2016

280 konutluk Aletha Çekmeköy projesi Haziran’da satışa çıkmaya hazırlanıyor. Aletha Çekmeköy projesinde 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. ..

Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı Uzatılıyor

Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı Uzatılıyor

21 March 2016

Yapım çalışmaları tüm hızıyla devam eden Üsküdar Çekmeköy metro hattının Sultanbeyli'ye kadar uzatılmasına karar verildi...

Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı Durakları

Üsküdar Çekmeköy Metro Hattı Durakları

23 November 2015

Üsküdar Çekmeköy metro hattı çalışmaları hızla ilerliyor. İşte 20 Eylül 2016'da hizmete açılması planlanan Üsküdar Çekmeköy metro hattı durakları.

Çekmeköy Taşdelen Metro Hattı  Güzergahı

Çekmeköy Taşdelen Metro Hattı Güzergahı

14 March 2016

Çekmeköy Taşdelen arası yolculuk süresini 8,5 dakikaya indirecek olan Çekmeköy Taşdelen metro hattı güzergahı haberimizde…

Üsküdar Çekmeköy Metrosu İçin Geri Sayım Başladı

Üsküdar Çekmeköy Metrosu İçin Geri Sayım Başladı

24 November 2016

Üsküdar Çekmeköy metro hattının ilk etapta 9 durak ile Ocak 2017'de hizmete girmesi planlanıyor...

İstanbul, Çekmeköy Hakkında

Önceden bağlı olduğu Ümraniye'den 2009 yılında ayrılarak ilçe statüsüne kavuşan İstanbul Çekmeköy'de gerek toplu konut idaresi, gerekse güvenilir özel inşaat firmaları tarafından pek çok konut projeleri gerçekleştiriliyor.

Muazzam bir değişim ve gelişim sürecinin tam ortasında bulunan Çekmeköy, yüksek prim potansiyeli ve muhteşem yatırım fırsatları sunuyor. Yeni yerleşimler, açılması beklenen metro hatları ve yatırıma açık yapısıyla gündeme gelen Çekmeköy'deki konut projeleri kimisine ailesi ile yeni ve mutlu bir hayata atılacağı sımsıcak yuvalar, kimisine ise büyük kârlar kazanacağı fırsat dolu yatırımlar vaat ediyor.

Gerçekleştirilen bütün konut projelerini tüm ayrıntılarıyla Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Yeni Emlak Çekmeköy Konut Projeleri sayfasında bulabilir ve Çekmeköy'deki konut projelerini birbirleriyle karşılaştırarak yatırımlarınız için daha stratejik planlar yapabilirsiniz. Çekmeköy'ün yatırım analizi ise şöyle:

Çekmeköy Konut (Ev) Satış Fiyatları
100 metrekare genişliğinde 2+1 bir daire kıstas olarak alındığında Çekmeköy konut satış fiyatlarının geçtiğimiz 12 yılda %241 oranında bir artış gösterdiği tespit edilmiştir.

2003 senesinde 78.000 TL seviyesinde seyreden Çekmeköy satılık ev fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş kaydetmiş ve 126.000 TL seviyesine erişmiştir. 2009 yılında yaşanan şaşırtıcı bir düşüşle 99.000 TL düzeyine gerilese de Çekmeköy satılık daire fiyatları, 2010 yılından itibaren tekrar ivmelenerek değer kazanmış ve 2016 yılının ilk çeyreği itibariyle 267.000 TL düzeyine ulaşmıştır.

Çekmeköy Konut (Ev) Kira Fiyatları
100 metrekare genişliğinde 2+1 bir daire ölçüt olarak alındığında Çekmeköy konut kira fiyatlarının geçtiğimiz 12 yılda %169 oranında bir artış kaydettiği görülüyor.

2003 senesinde 377 TL olarak kaydedilen Çekmeköy kiralık ev fiyatları, 2008 yılına kadar dur durak bilmeden yükselmiş ve 900 TL düzeyine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 senelerinde gerçekleşen beklenmedik düşüşlerle 620 TL seviyesine gerilese de Çekmeköy kiralık daire fiyatları 2011 yılından itibaren tekrar ivmelenerek değer kazanmaya başlamış ve 2016 senesinin ilk çeyreği itibariyle 1015 TL seviyesine erişmiştir.

Çekmeköy Yatırıma Uygun Mu?
Sürekli değer kazanması, gayrimenkul yatırım geri dönüş (amortisman) süresi, vaat ettiği yüksek prim potansiyeli ve gelişen, değişen yüzüyle Çekmeköy'ün yatırıma uygun olduğu söylenebilir.

Çekmeköy Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde 2+1 bir daire baz alındığında Çekmeköy'de gayrimenkul yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 22 yıl olduğu tespit edilmiştir.

Çekmeköy Popülasyon
Yaklaşık 220.000'lik bir nüfusa sahip olan Çekmeköy'de nüfusun yaş ortalaması 30 ila 40 civarındadır. Çekmeköy sakinlerinin %67'lik bir kısmı evli olup %33'lük bir kısmı ise bekardır. Sosyoekonomik durum açısından incelendiği zaman ise Çekmeköy'ün (C+) olarak betimlenen alt gelir seviyesine mensup olan bir ilçe olduğu anlaşılmaktadır.

Çekmeköy Lokasyon
İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan ve 202 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Çekmeköy'ün kuzeybatısında Beykoz, kuzeydoğusunda Şile, güneybatısında Ümraniye ve güneydoğusunda ise Sancaktepe bulunmaktadır. 2009 yılında Ömerli, Alemdağ ve Taşdelen ilk kademe belediyelerinin dönüştürülüp kendisine bağlanmasıyla ilçe statüsüne kavuşan Çekmeköy, 21 mahalleden meydana geliyor.

Çekmeköy Ulaşım
Şile yolu vasıtasıyla Üsküdar ve Kadıköy'ü Çekmeköy'e bağlayan dolmuşların haricinde Çekmeköy'den Topkapı'ya ve Kabataş'a her daim ulaşım sağlayan otobüsler de bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul'un başka noktalarına da ulaşım sağlayan İETT otobüsleri de vardır. Öte yandan açılması beklenen Çekmeköy Üsküdar Metro Hattı ve 2019 yılında hizmete açılması beklenen Çekmeköy-Taşdelen Metro Hattı ve Çekmeköy-Sultanbeyli Metro Hattı Çekmeköy'ün her geçen gün daha da değerlenip yatırımcılar için fırsat potansiyelleri yaratmasını sağlıyor.

Çekmeköy’deki Önemli Hastaneler
Muhiddin & Fatma Tatar Devlet Hastanesi, Çekmeköy Devlet Hastanesi, ICA-Hayat Yıldızı Hüseyinli Sağlık Kompleksi, Alemdağ Aile Hekimliği Merkezi (Sağlık Ocağı), Alemdağ Aile Sağlığı Merkezi, Şişli Hastanesi, Ömerli Sağlık Ocağı, Amerikan Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi, Alemdağ Devlet Hastanesi ve Şifa Tıp Merkezi Çekmeköy'deki önemli hastanelerdendir.

Çekmeköy'deki Önemli Okullar
Alemdar İlkokulu, Alemdar Çatalmeşe Ortaokulu, Ali Kuşçu İlkokulu, Ali Kuşçu Ortaokulu, Çekmeköy Anaokulu, Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çekmeköy Toki Lisesi, Güç Kardeşler Anadolu Lisesi, Halk Eğitimi Merkezi, Hatice Mehmet Ekşioğlu İlkokulu, Hatice Mehmet Ekşioğlu Ortaokulu ve Ömer Hikmet Tevfik Ataman Çok Programlı Anadolu Lisesi Çekmeköy'deki önemli okullardandır.

Çekmeköy'deki Önemli Alışveriş Merkezleri
Beşyıldız AVM, Merve AVM, Kardiyum AVM, Çevikler AVM ve Metrogarden AVM Çekmeköy'deki önemli alışveriş merkezlerindendir.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı