Çekmeköy Metro Hattı Etap Etap Açılacak

03 Mart 2016
PAYLAŞ
Çekmeköy Metro Hattı Etap Etap Açılacak

Üsküdar Çekmeköy arası yolculuk süresini 26 dakikaya indirecek olan Çekmeköy metro hattı ne zaman açılacak merak konusu. İşte Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın soruya yanıtı…

Üsküdar Çekmeköy metro hattı inşaatı hızla ilerliyor. Üsküdar Çekmeköy arası yolculuk süresini 26 dakikaya indirecek olan hattın ne zaman açılacağı ise merak konusu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım sene sonuna kadar Dudullu’ya kadar olan kısmın açılacağını söyledi.

HATTIN TAMAMI MART 2017’DE BİTECEK
Hattın tamamının Mart 2017’de biteceğini belirten Yıldırım, ““ Çekmeköy metro hattı için büyükşehir belediyemiz yapıyor, biz de takip ediyoruz. Sene sonuna kadar Dudullu'ya kadar olan kısım açılacak. Mart 2017'de ise tamamlanacak. Üsküdar'da da Marmaray'la birleşecek. Kartal'dan Kadıköy'e, Kadıköy'den Marmaray'a Ayrılıkçeşme'den Marmaray'a Üsküdar'dan Ümraniye'ye gitmek isteyenler gidebilecek, Pendik'ten Haydarpaşa bağlantısı bitince Ankara Sakarya İzmit Bilecik'e gitme imkanı olacak” dedi.

Üsküdar Çekmeköy metro hattı 20 kilometre hat üzerinde toplam 16 istasyondan oluşuyor. Proje tamamlandığında Üsküdar Çekmeköy arası 26 dakikaya inecek.

Çekmeköy metro hattı güzergahı için tıklayınız


"Çekmeköy Metro Hattı Etap Etap Açılacak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap