Çekmeköy Sultanbeyli Metro Hattı Kurtköy’e Uzanıyor

Çekmeköy Sultanbeyli metro hattı Kurtköy haızlı tren istasyonuna kadar uzatılıyor. Sultanbeyli Kurtköy hızlı tren istasyonu metro hattı 5,35 kilometre hat

18 Nisan 2016
Çekmeköy Sultanbeyli Metro Hattı Kurtköy’e Uzanıyor

Çekmeköy Sultanbeyli metro hattı Kurtköy hızlı tren istasyonuna kadar uzatılıyor. Sultanbeyli Kurtköy hızlı tren istasyonu metro hattı 5,35 kilometre hat üzerinde toplam 4 istasyondan oluşuyor...

10,9 kilometrelik Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli metro hattı Sultanbeyli Kurtköy hızlı tren istasyonuna kadar uzatılıyor.

320 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Sultanbeyli Kurtköy hızlı tren istasyonu metro hattı proesi Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli metro hattı ile Çekmeköy Taşdelen metro hattı kapsamında yapılıyor.

Hat Sultanbeyli merkezden Pendik ilçesi Yenişehir Mahallesi’ne, 3. Köprü hızlı tren hattı ile entegre olacak.

hatlar
Sultanbeyli Kurtköy hızlı tren istasyonu metro hattı projelendirme safhası tamamlanmış olan Çekmeköy Sultanbeyli hattı sonunda yer alan Sultanbeyli istasyonuna ek olarak yapılacak. Sultanbeyli Kurtköy hızlı tren istasyonu metro hattı güzergahı şöyle olacak;
-Gölet
-Akşemsettin
-Fuar alanı
-Kurtköy hızlı ten

güzergahı

5.35 kilometre uzunluğundaki Sultanbeyli Kurtköy hızlı tren istasyonu metro hattı, halen inşaatı devam eden Üsküdar-Dudullu-Çekmeköy metro hattını Sarıgazi-Sancaktepe-Sultanbeyli yönende uzatmak amacı ile planlanıyor.

ANKARA İSTANBUL YHT HATTINA BAĞLANACAK
Sultanbeyli Kurtköy metro hattı ile Çekmeköy-Sancaktepe-Sultabeyli Merkez metro hattı Sultanbeyli’den Kurtköy hızlı tren istasyonuna kadar uzanacak ve hat aynı zamanda bu noktada Ankara-istanbul yüksek hızlı tren hattı ile de bağlantı sağlanacak.

İSTANBUL’UN ÖNEMLİ AKTARMA NOKTASI OLACAK
İstanbul’un şehirlerarası yolculukları için ödemli bir artarma noksatı da oluşturacak olan Sultanbeyli Kurtköy hızlı tren istasyonu metro hattı projesi güzergahı Üsküdar’da Marmaray istasyonu ile Altunizade’de ise metrobüs hattı ile entegre olacak ve İstanbul’un ana toplu taşıma ağına bağlanacak.

Yine Üsküdar-Çekmeköy-Sultanbeyli-Kurtköy hızlı tren istasyonu hattı, Kurtköy istasyonunda yüksek hızlı tren hattı ile ve yine planlanan Sabiha Gökçen Havalimanı-Kurtköy hızlı tren istasyonu hattı vasıtası ile Marmaray ve Kadıköy-Kartal-Tuzla metro hattı ile entegre olacak.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum