Çekmeköy – Yamanevler Metro Hattında çalışmalar tamamlandı

Çekmeköy – Yeniköy sürücüsüz metro hattında çalışmaları tamamlandı. Sırada Üsküdar – Yamanevler Metrosu ile birleştime çalışmaları var.

20 September 2018
Çekmeköy – Yamanevler Metro Hattında çalışmalar tamamlandı Sürücüsüz metro çalışmaları konusunda önemli bir yol kat eden İstanbul'da çalışmalar tüm hızlıyla devam ediyor.  Son olarak bir süre önce yapımına başlanan Çekmeköy – Yamanevler metro hattındaki çalışmaların tamamlandığı ifade ediliyor.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre Çekmeköy – Yamanevler metro istasyonuna ek olarak bir hat daha eklenecek. Aktarma uğraşını azaltmak ve İstanbulluların eskisinden daha rahat bir şekilde metro ulaşımını sağlamak için oluşturulacak olan yeni hat Çekmeköy – Yamanevler metro istasyonuna eklenecek. İki hat birleştirildiğinde ise aktarma problemi olmadan tek seferde tüm İstanbullular istediği yere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilecekler. Çekmeköy – Metroköy hattına eklenecek olan yeni metro hattının ismi ise Üsküdar – Yamanevler metro hattı olacak.  Bu iki metro hattı birleştiğinde ulaşım daha kolay ve pratik bir hale gelecek. Çalışmaların tamamlandığı Çekmeköy – Yamanevler metro hattı bugün itibariyle 4 gün boyunca kullanıma kapalı olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu projede daha çok metro kullanıcılarının ve bölgedeki İstanbulluların şikayetleri dikkate alındı. Yapılan tetkikler sonucunda hem sürücüsüz metro çalışmalarının 2. Etabı hem de hat birleştirme çalışmaları başlamış oldu. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre bu iki metro hattı 21 Eylül, 22 Eylül, 23 Eylül tarihlerinde sefer yapmayacak ve kullanım dışı olacak. Metroyu ulaşım aracı olarak kullanan İstanbulular ise ulaşımda herhangi bir aksilik yaşamamak için belediye otobüslerini tercih edebilecek. Metro yerine 3 ile 4 gün boyunca hizmet verecek olan belediye otobüsleri M5 kodu ile hizmet verecek. Bu numara üzerinden bu metro hatlarından birini kullanan İstanbullular kolaylıkla diğer otobüslere ulaşabilecekler.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum