• Şirket Haberleri
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Murat Kurum’un atanması konut üreticilerini memnun etti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Murat Kurum’un atanması konut üreticilerini memnun etti

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na atanması konut üreticileri tarafından memnuniyetle karşılandı.

11 July 2018
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Murat Kurum’un atanması konut üreticilerini memnun etti Başkanlık sisteminin ilk kabinesi iki gün önce belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni Bakanlar Kurulu listesinde en çok dikkat çeken isimlerden biri de Emlak Konut GYO’nun genel müdürlüğünü yürüten Murat Kurum oldu. Kurum’un yeni dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yapacak olması pek çok konut üreticisi tarafından oldukça olumlu karşılandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas, yeni kabineyi kutlayarak, önümüzdeki dönemin pek çok ciddi değişim ve reform sürecine gebe olduğunu söyledi. Yeni kabinede, ekonomi yönetimini üstlenen isimlerin tamamının, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından seçildiğini belirten Elmas, bundan sonraki süreçte, özel sektörün bilgi, birikim ve tecrübelerinin daha aktif bir şekilde kullanılacağını ifade etti.

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin ise yaptığı açıklamada, bu güne kadar sektördeki bilgi, birikim ve tecrübesiyle öne çıkan ve aynı zamanda GYODER yönetim kurulu üyesi olan Murat Kurum’un, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na atanmasını, çok olumlu bir gelişme olarak karşıladıklarını, önümüzdeki dönemin, şehir kültürünü ihya edecek bir atılım süreci olacağına inançlarının tam olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan diğer isimlerden Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’SU Özen Kuzu, yeni sistemin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı olacak olan Murat Kurum’u tebrik ettiğini, bu atamanın konut sektörü adına oldukça sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Celep ise yaptığı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na atanan Murat Kurum’un, kentsel dönüşüme ivme kazandıracağına inandıklarını ifade etti.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum