Çiğli'de binalar deprem tehlikesine karşı taranacak

İzmir ilçelerinde olası depremlere karşı hazırlık sürüyor.

03 February 2021
Çiğli'de binalar deprem tehlikesine karşı taranacak 30 Ekim 2020 günü Ege Denizi Seferihisar açıklarında meydana gelen ve birçok İzmir ilçesinde yıkıcı etki yaratan depremden sonra Ege bölgesindeki aktif faylar gündem oldu. Son günlerde İzmir'de yine depremler yaşanırken ilçelerdeki çalışmalar da hız kazandı.

Milliyet'te yer alan habere göre, İzmir'in Çiğli ilçesinde depremle mücadele kapsamında yoğun çalışmalar sürdürülüyor. İlçede, Deprem ve Zemin Birimi'nin hayata geçirilmesinden sonra önemli bir adım daha atıldı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'nün, ilçedeki tedbirlerle ilgili fikir alışverişinde bulunmak amacıyla gerçekleştirdiği meslek odası ziyaretleri kapsamında önemli iş birliği görüşmelerinde de bulunduğu belirtildi. Bu görüşmeler kapsamında, depremle mücadelenin güçlendirilmesi amacıyla İnşaat Mühendisleri Odası ve Jeoloji Mühendisleri Odası ile protokol imzalandı.

ESKİ TARİHLİ BİNALARA KARŞI ÇALIŞMA

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İzmir'in deprem bölgesinde yer alan şehirlerden biri olduğunu belirterek, "Depremin kentimiz ve ülkemiz için ihmal edilmemesi gereken bir konu olduğunu 30 Ekim depreminde bir kez daha gördük. Çiğli Belediyesi olarak, vakit kaybetmeden Deprem Birimi'ni kurduk ve çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarımızın yanı sıra ilçemiz sınırları içerisinde yer alan eski tarihli binaların hasar tespiti için İnşaat Mühendisleri Odasıyla, binaların jeolojik durumlarının belirlenmesi için Jeoloji Mühendisleri Odasıyla protokol yaptık" ifadelerini kullandı.

Söz konusu çalışma ile İzmir'de öncü olacaklarından bahseden Başkan Gümrükçü, "Odalar ile birlikte hayata geçireceğimiz geniş kapsamlı çalışmalarla hem kentimizin güvenliğini sağlayacak hem de İzmir'de depremle mücadele konusundaki gelişmelere öncülük edeceğiz" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum