‘Çılgın Proje’ Kanal İstanbul’un Yeni Görüntüleri

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

14 Ocak 2015
‘Çılgın Proje’ Kanal İstanbul’un Yeni Görüntüleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'çılgın proje' olarak lanse ettiği Kanal İstanbul projesinin yeni görüntüleri gün yüzüne çıktı.

Yakında yol haritası açıklanacak olan Kanal İstanbul'un proje çalışmaları devam ederken, nasıl görüneceği kısmen belli oldu.

O dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2011 yılında 'çılgın proje' olarak Kanal İstanbul'u açıkladı. Bir suyolu projesi olarak adlandırılabilecek Kanal İstanbul'un detayları henüz belirtilmemiş olsa da kamuoyu tarafından oldukça merak ediliyor.

lgn-proje-kanal-istanbul-yeni-grntler-1

Kanal İstanbul'u genel taslağı ile tarif etmek gerekirse, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda gerçekleştirileceğini söyleyebiliriz. Alternatif bir boğaz diyebileceğimiz çılgın proje kapsamında Karadeniz ile Marmara Denizi birbirine bağlanacak.

lgn-proje-kanal-istanbul-yeni-grntler-2

Halihazırda Karadeniz ile Akdeniz'i birbirine bağlayan İstanbul Boğazı'ndaki gemi trafiği de Kanal İstanbul projesiyle rahatlamış olacak.

lgn-proje-kanal-istanbul-yeni-grntler-4

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın "Önümüzdeki günlerde yol haritasını açıklayacağız" dediği Kanal İstanbul, 453 milyon metrekarelik bir Yeni Şehir'i de doğuracak. Bu Yeni Şehir'in sadece 30 milyon metrekaresini Kanal İstanbul kaplayacak.

lgn-proje-kanal-istanbul-yeni-grntler-5

Kesin olarak yeri belirtilmeyen Kanal İstanbul'un Ispartakule, Bahçeşehir, Çatalca, Silivri ve Büyükçekmece gibi alanlara uzanması ihtimali üzerinde duruluyor.

lgn-proje-kanal-istanbul-yeni-grntler-6

Kanal İstanbul, güzergahı belli olmasa bile pek çok bölgeyi değerlendirdi. Tamamlandığında İstanbul'da 2 yeni yarımada ve yeni bir de ada oluşturacak çılgın projenin, kamuoyunda duyulmasıyla birlikte çevresindeki arazilere yoğun talep geldi.

lgn-proje-kanal-istanbul-yeni-grntler-7

Arnavutköy İlçesi'nin Bolluca, Haraççı, Boğazköy, Boyalık, Yeniköy ve Taşoluk Mahalleleri, Başakşehir İlçesi'nin Kayabaşı, Bahçeşehir ve Ziya Gökalp Mahalleleri'ndeki arsalar projenin açıklamasından bu yana 2 ile 4 kat oranında arttı.

lgn-proje-kanal-istanbul-yeni-grntler-8

3. havalimanı ve 3. köprü projeleri kurulacak Yeni Şehir içerisinde bulunuyor. Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'yle desteklenen bölgeye bir de metro hattı gelecek.(Emlaktasondakika)HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan Üçüncü Havalimanı projesinin tamamlandığında yaklaşık 2

08 Eylül 2017


Sabuncubeli Tüneli’nin açılışı 8 Eylül’de yapılacak

Sabuncubeli Tüneli’nin açılışı 8 Eylül’de yapılacak

İzmir ve Manisa arasındaki mesafeyi 15 dakikaya indirmesi planlanan Sabuncubeli Tüneli 8 Eylül’de hi

08 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat