Çok Yüksek Hızlı Tren Setininin İkincisi de Geldi

18 Şubat 2016
PAYLAŞ
Çok Yüksek Hızlı Tren Setininin İkincisi de Geldi

2013’te Alman Siemens firmasına sipariş verilen 7 adet çok yüksek hızlı tren setinin ikincisi de teslim alındı…

2013’te Alman Siemens firmasına sipariş verilen 7 adet çok yüksek hızlı tren setinin ikincisi de teslim alındı.

Saatte 300 kilometre işletme hızına sahip setlerin diğer 5 adedinin 2016 sonuna kadar hizmete verilmesi planlanıyor.

SAATTE 300 KİLOMETRE HIZ
Saatte 300 kilometre hız yapabilen çok yüksek hızlı tren setlerinde 45'i birinci sınıf, her biri 4 yolcu kapasiteli toplam 3 adet business class kompartımanı (12 koltuk), 424'ü ekonomi sınıf, 36 kişilik oturma kapasiteli restoran, 2 adet tekerlekli sandalye yeri olmak üzere toplam 519 yolcu kapasitesi bulunuyor.

Yeni tren setlerinde, vagon tavanlarında yolcu bilgilendirme amaçlı monitörler, yolcu eğlence sistemleri (1. sınıfta koltuk arkaları ekranlar ve business class kompartımanlarda kolçak tipi ekranlar, kesintisiz internet erişimi, canlı TV yayınları), güvenlik sistemleri ve engelli yolculara yönelik alanlarda personelle iletişim sağlanması için dahili telefonlar yer alıyor.

TURKUAZ ÜRETİLDİ
Çok yüksek hızlı tren setleri, TCDD web sayfasındaki anket sonucunda 8 farklı renk arasından turkuaz seçilerek buna uygun olarak üretildi.

İLKİ 23 MAYIS 2015’TE GELMİŞTİ
Ankara-Konya, Ankara-Eskişehir, Ankara-İstanbul ve İstanbul – Eskişehir- Konya hatları ile yapımı devam eden Ankara-Sivas, Ankara-İzmir YHT hatları ile Konya-Karaman ve Bursa-Bilecik hızlı tren hatlarında kullanılmak üzere 2013’te Alman Siemens firmasına 7 adet çok yüksek hızlı tren sipariş edilmişti. Bu setlerin ilki, 23 Mayıs 2015’te Ankara-Konya YHT hattında hizmete verilmişti.


"Çok Yüksek Hızlı Tren Setininin İkincisi de Geldi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap