Çukurova Bölgesel Havalimanı Devlet Eliyle Yapılacak

Adana Çukurova'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

11 Şubat 2016
Çukurova Bölgesel Havalimanı Devlet Eliyle Yapılacak

Yüklenici firmasının mali krizleri sebebiyle sözleşmesi feshedilen Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın devlet bütçesiyle hayata geçirilmesine karar verildi...

2013 yılında temeli atılan ve yüklenici firma Koçoğlu İnşaat'ın mali krizi sonucu geçen yıl ağustos ayında sözleşmesi feshedilen Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın akıbeti belli oldu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın devlet bütçesiyle yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Mersin ve Adana olma üzere bölgeye hizmet vermesi amacıyla yapılması planlanan Çukurova Bölgesel Havalimanı yap-işlet-devret modeliyle yapılmayacak. Havalimanının devlet bütçesiyle yapımı için Yüksek Planlama Kuruluna müracaatta bulunuldu. Gelecek sonuca göre havalimanı iki etap halinde ihaleye çıkarılacak. Havalimanının şuanada kadar yapılan kısmın tespiti için de çalışmalar sürüyor.

Genel Müdürlüğü tarafından hazırlatılan havalimanının yapım maliyetinin 750 milyon lira tahmin ediliyor ancak kesin maliyet projelerin tamamlanmasının ardından belirlenecek. Yer teslimi yapılmasından itibaren Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. İlk aşamada 15 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan havalimanının daha sonra 30 milyon yolcu kapasitesine çıkarılması hedefleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Dünyanın En Pahalı Otoparkı Hong Kong'ta!

Dünyanın En Pahalı Otoparkı Hong Kong'ta!

Nüfus artışı üzerine dikey şehirleşme yöntemine başvuran Hong Kong, otopark sorununa bir türlü çözüm

15 Haziran 2017


İBB'den Toplu Ulaşıma Bayram İndirimi!

İBB'den Toplu Ulaşıma Bayram İndirimi!

Ramazan Bayramı boyunca 25-27 Haziran tarihlerinde toplu taşıma yüzde 50 indirimli olacak...

13 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat