Dap Yapı’dan 2016’da 1 Milyar 800 Milyon TL’lik 4 Yeni Proje

Dap Yapı, 2016 yılında 1 milyar 800 milyon TL değerinde 4 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor. İşte Dap Yapı 2016 projelerinin detayları.

28 Kasım 2015
Dap Yapı’dan 2016’da 1 Milyar 800 Milyon TL’lik 4 Yeni Proje

Dap Yapı, 2016 yılında 1 milyar 800 milyon TL değerinde 4 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor. İşte Dap Yapı 2016 projelerinin detayları...

Dap Dalga Kule, Adam Kule, Tango Kule, İstmarina ve Vazo Kule gibi birbirinden iddialı projelere imza atan Dap Yapı, 2016 yılında 1 milyar 800 milyon TL değerinde 4 yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Kartal İstmarine projesinin satış ofisinde emlak editörleri ile bir araya gelen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İstmarina projesinin inşaatında gelinen son noktayı ve yeni yatırımlarını anlattı.

HEDEF 2016'DA 1 MİLYAR 800 MİLYON TL'LİK YATIRIM
2016 yılında 1 milyar 800 milyon TL değerinde yatırıma start vereceklerini söyleyen Yılmaz, 2016'da Acıbadem, Beykoz, Kartal ve Taksim'de olmak üzere 4 farklı projeye başlamayı hedefliyoruz dedi.

PETEK RESİDENCE'TA METREKARESİ 6 BİN DOLAR
Taksim Petek Residence projesinde ön talep toplamaya devam ettiklerini belirten Yılmaz, "Taksim projemizin inşaat 6-7 ay sonra bitecek. Şu an ön talep topluyoruz. 2016 yılında resmi satışlara başlayacağız. Taksim Petek Residence projemizde metrekare birim fiyatlarımız 6 bin dolardan başlıyor"dedi.

BEYKOZ'A YATAY KONAK
2016 yılında bir yeni projelerini de Beykoz'a yacaklarını ifade eden Ziya Yılmaz, "Beykoz'da Beykoz Konakları'na bitişik konumda bir arazimiz var. 50 bin metrekarelik bir arsa. Burada da yaklaşık 200-300 metrekarelik büyük daireler yapacağız. Yatay konseptte bir proje olacak. Yatak konaklar da diyebiliriz" diye konuştu.

HANGAR ALANI ÜZERİNDE REZİDANS YAPACAK
Kartal'da 2 kuleden oluşan bir proje yapacaklarına dikkat çeken Ziya Yılmaz, "Kartal'da depo, hangar alanını dönüştüreceğiz. Kartal projemiz 2 kuleden oluşacak. Bu projemize de 2016'da başlayacağız" dedi.

VALİDEBAĞ PROJESİ 2016 SONUNDA SATIŞTA
Üsküdar Acıbadem'de Validebağ Korusu'nun karşısındaki arsa üzerinde de butik bir projeye start vereceklerini ifade eden Yılmaz, Validebağ projelerine ise 2016'nın sonunda başlayacaklarını söyledi.

İSTMARİNA'DA KULELER GÖRÜNMEYE BAŞLADI
İstmarina inşaatında gelinen son nokta hakkında da bilgi veren Yılmaz, "Burası Türkiye'nin en büyük şantiyesi. Burada 1 yıldır kaya kırıyoruz. Çok sağlam zemini var. Kırıcılarla kıramadık kayaları patlayıcılarla kırıyoruz. Kaya kırılmıyor makine kırılıyor. 30 metre aşağıya indik. İşin en zor kısmı burasıydı. Zor kısmı atlattık. Çarşılar bitti yavaş yavaş rezidanslara başlayacağız. 2017 yılının 6.aylarında da teslimler başlayacak" diye konuştu.

EN BÜYÜK YOL VE KAVŞAK YATIRIMINI YAPTIK
İstmarina Kartal projesinde sadece 30 milyon yol ve kavşak çalışmalarına yatırdıklarına dikkat çeken Yılmaz, belkide zamanın en büyük yol ve kavşak yatırımını yaptık dedi.

OFİSLERİN METREKARESİ 6 BİN 800 TL
Kartal İstmarine projesi kapsamında yer alan 100 adet ofisi satışa çıkardıklarını söyleyen Yılmaz, "100 ofis var, 10 adet de dükkan. Ön talep topluyoruz. Yüzde 40'a yakın talep var. Ofis fiyatlarımız metrekare bazında 6 bin 800 TL ile 10 bin TL arasında değişiyor" diye konuştu.

OKUL ÖNÜMÜZDEKİ AY SATIŞTA
Proje kapsamında yer alan hastaneyi 171 milyon 100 bin TL'ye Acıbadem Grubu'na sattıklarını ifade eden Yılmaz, önümüzdeki ay da özel eğitim tesisinin satışa çıkacağını hatırlattı.

İSTMARİNA'NIN YÜZDE 90'I SATILTI
İstmarine projesinde yüzde 90 oranında satışların tamamlandığına dikkat çeken Yılmaz, "Bin 501 konutun yaklaşık yüzde 90'ını sattık. Geri kalan kısmını da 3-4 ay içinde tamamlamayı planlıyoruz" dedi.

SEKTÖRE İLK DEFA BAYAN ELİ DEĞECEK
Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı hakkında da düşüncelerini paylaşan Yılmaz, "Sektöre ilk defa bayan eli değecek. Sektörde vergi yükü çok, KDV sorunu var... Bize ekonomik konut üretin diyorlar. Bu şartlarda imkansız. Arazi maliyetleri ve vergi yükü azaltılması lazım. Sektörde birtakım sıkıntılar var. Bunların ivedilikle çözülmesi lazım. Yeni bakanımızı en kısa zamanda ziyaret edeceğiz" diye sözlerini tamamladı.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sinpaş Gökorman projesi lansmana özel indirim avantajlarıyla satışa çıktı

Sinpaş Gökorman projesi lansmana özel indirim avantajlarıyla satışa çıktı

Sinpaş GYO, Anadolu Yakası’nda 18. proje olma özelliği taşıyan Sinpaş Gökorman projesinin lansmanını

22 Eylül 2017


Regus’un Türkiye ofislerinin sayısı 24'e çıktı

Regus’un Türkiye ofislerinin sayısı 24'e çıktı

Türkiye’de hazır ofis alanları ile ilgili faaliyetlerini yürüten Regus, Türkiye’deki ofis alanı yatı

22 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat