Dap Yapı’dan Yeni Bir “Dünya Harikası” Daha Geliyor

İstanbul Üsküdar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

21 Ekim 2015
Dap Yapı’dan Yeni Bir “Dünya Harikası” Daha Geliyor

Hayata geçirdiği farklı mimarı konseptteki projelerle uluslararası platformda birçok ödüle layık görülen Dap Yapı, yeni projeri ile 2016'ya damga vurmaya geliyor. Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, herkesin hayran kalacağı yeni bir proje daha geliştiriyoruz dedi...

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yeniemlak.com'a yeni yatırımlarını, gayrimenkul sektörünün bugünü ve yarınına ilişkin açıklamada bulundu.

Yeni dönemde farklı konseptlerde AVM, otel ve karma projeler geliştireceklerine dikkat çeken Ziya Yılmaz, "Kendimizi ofisle ya da konutla sınırlandırmıyoruz. Birinci işimiz gayrimenkul geliştirmek. Farklı konseptlerde AVM, otel ve karma projeler geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.

"Herkesin hayran kalacağı yeni bir proje geliştireceğiz"
Geçtiğimiz ay Emlak Konut GYO'nun Üsküdar ihalesini kazanan Dap Yapı, Boğaz Köprüsü'ne direk bağlantısı olan arsa üzerinde butik bir proje geliştirmeyi planlıyor. Arsa üzerinde herkesin hayran kalacağı bir proje geliştireceklerini belirten Ziya Yılmaz, "Emlak Konut GYO’nun Validebağ arsası ihalesini kazandık. Anadolu yakasının ikinci en büyük yeşil alanı olan Validebağ Korusu, Koşuyolu ile Üsküdar'ın Acıbadem ve Barbaros mahallelerinin kesiştiği noktada yer alıyor. Korunun tam karşısında konumlanan arsadan Boğaziçi Köprüsü’ne direkt bağlanılıyor. İstmarina ile 2014 yılının en çok satan projesi ve en iyi bina kategorisinde dünya ödülü aldık. Validebağ'da herkesin hayran kalacağı bir yapı daha geliştireceğiz" ifadesinde bulundu.

Pendik'te imzalar atıldı
Pendik'te yeni bir proje daha yapacaklarını ifade eden Ziya Yılmaz, "Maltepe, Kartal ve Pendik hattı İstanbul için büyük fırsatlar barındırıyor. Polisan Holding ile Pendik’teki 175 bin metrekare büyüklüğündeki arsaları için anlaşma imzaladık. Pendik’teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir arsa daha var. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın etrafını, Florya’nın 8-10 yıl önceki eski haline benzetiyorum. Son yıllarda Pendik hayli gelişti. Burada TOKİ’nin yatırımları var, Emlak Konut GYO’nun arsaları var. İzmir Otobanıyla Anadolu’ya bağlanıyor. Yatırım açısından avantaj vadeden bir bölge" dedi.

İstanbul'a "Eser" kazandırmaya devam edeceğiz
İstanbul'a eserler kazandırmaya devam edeceklerini belirten Yılmaz, "Dragos’ta yer alan Adam Kule ve Taksim Petek projelerimiz ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Projelerimiz, rezidans, home- ofis ve sosyal yaşam alanlarıyla bölgenin çehresini değiştirecek. Önümüzdeki dönemlerde de İstanbul'a eserler kazandırmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Dap projeleri karlılıkta diğer yatırım araçlarını geride bıraktı
Dap projelerinin karlılıkta diğer yatırım araçlarını geride bıraktığının altını çizen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "DAP Yapı olarak sadece yurt içinden değil yurt dışında da birçok ülkeden alıcı ve yatırımcılardan talep gördük. Oran vermek gerekirse, projelerimizin yüzde 27’sini İstanbul dışındaki illerden gelenler ile yabancılara satıyoruz. Projelerimiz üzerinden son bir yılın değerlendirmesini yaparsak; başlangıç rakamlarıyla bugünkü fiyatları karşılaştırdığımızda, projelerimizden mülk edinmenin kazancının, diğer yatırım araçlarını geride bıraktığını net görebiliyoruz" diye konuştu.

Uluslararası başarı
Geliştirdikleri projelerin uluslararası platforma da ödüllerle takdir gördüğünü söyleyen Yılmaz, "European Property Awards tarafından Londra’da düzenlenen törende yeni projemiz Adam Kule ve Dalga Kule “Çoklu Rezidans Mimarisi“, 2014-2015 yılında Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme Projesi seçilen İstmarina “En İyi Ticari Arsa Geliştirme“ ve “Karma Kullanım Geliştirme “, Vazo Kule “Yüksek Bina Geliştirme (Konut)“ Burgu Kule ise “En İyi Otel Mimarisi“ ve “Karma Kullanım Geliştirme “ alanlarında ödüle layık görüldü. İş ve yaşam projeleriyle de İstanbul’un farklı bölgelerinde kentsel dönüşüme katkı sağlıyoruz. Kağıthane’de geliştirdiğimiz DAP Vadisi projemizle “Pazarlama Geliştirme “, A Ofis ile de “Ofis Geliştirme “ kategorilerinde ödül kazandık" dedi.

Doğru lokasyonlardaki projeler her zaman prim yapar
Doğru lokayyonda geliştirilen projelerin her zaman prim yapacağına dikkat çeken Yılmaz, "Doğru alanda gerçekleştirilen projeler her daim prim yapmış ve gerek yerli gerekse yabancı yatırımcılardan ilgi görmüştür. 7 Haziran seçimlerinden sonra kamu ve özel sektör yatırımlarına devam etmiştir. Dövizin yükselişi özellikle yabancı yatırımlar ve fonların ülkemize olan ilgisini arttırmıştır. Kentsel dönüşüm ve mütekabiliyet yasaları gayrimenkul sektörü için büyük fırsatlar barındırmaktadır"dedi.

Gayrimenkul karlılığını kanıtladı
Gayrimenkulün diğer yatırım araçlarına göre karlılığını kanıtlamış olduğuna dikkat çeken Ziya Yılmaz, "Son yıllarda konut arzı katlanmasına rağmen fiyatlar yine de artıyor. Çünkü, talep arzdan canlı. Gayrimenkul” güncelliğini asla yitirmeyen ve diğer yatırım araçlarına göre karlılığı kanıtlanmış bir kavram. Birikimini saklamak yerine, doğru ve kazançlı bir yatırım aracına bağlamak düşüncesi daima gayrimenkulü işaret ediyor. Dövizin ani iniş-çıkışlarından ürken, aynı dönemde banka faizlerinde de aradığını bulamayan insanlar genellikle gayrimenkule yöneldi. Parasını banka faizi yerine gayrimenkule yönlendiren bir yatırımcı üç-dört misli fazla getiri elde etme avantajı elde ediyor" diye konuştu.

İnşaat sektörünün geleceği siyasi istikrara bağlı
Türk inşaat sektörünün geleceğinin önümüzdeki yıllardaki en önemli belirleyicisi ülkenin içinde bulunduğu ortam olacağına dikkat çeken Yılmaz, "Bu ortam eğer istikrarlıysa sektör hızlı büyüyecektir. Siyasal istikrar ülkemizde sürebilir, hatta kalıcı biçime kavuşturulabilirse bunun ekonomik istikrara da çok ciddi katkısı olacaktır. İstikrar ortamı sağlandığı takdirde inşaat sektörünün geleceği parlak olacaktır. Çünkü inşaat, uzun vadeli iyimser beklentilerle başlatılan fabrika, altyapı ya da sosyal yapılar demektir. Yakın gelecekte inşaat sektörünü ülke içinden etkileyecek, yegane değilse de, en önemli etken ekonomik ve politik istikrardır. İstikrarın sağlanmasıyla ya da kalıcı hale gelmesiyle yatırımların hızlanacağı hesaba alınmalı ve sektör kapasitesini gözden geçirmelidir. Ekonomik istikrarın sağlanması, sadece özel kesim için uygun iklim yaratmakla kalmayacak, aynı zamanda iç borcun finansmanının bütçe üzerindeki yoğun baskısını azaltacak, kamu yatırımları için de ek olanaklar ortaya çıkacaktır. Bu anlamda, büyük inşaat firmaları için uygun bir iç pazar fırsatı gözükmektedir" şeklinde konuştu.

Fiyatlar dünya metropolleri ile eşitlenecek
istanbul'daki konut fiyatlarının Paris gibi diğer metropollere göre 5/1'i kadar olduğunu söyleyen Yılmaz, Türkiye gibi ülkelerde 5’te 1’i fiyatına satışın mümkün olması, başka bir deyişle gayrimenkul fiyatlarının en diplerde seyretmesi yatırım açısından cazibeyi artırmaktadır dedi.
Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:
"Gayrimenkul uzun vadeli bir yatırım aracıdır. Bugün İstanbul’da en iyi bölgede metrekaresi 5 bin TL’den satın alınabilen konutlar, diğer metropollerde (Örn. Paris’te) 8-10 kat fazla fiyatla satılmaktadır. Türkiye gibi ülkelerde 5’te 1’i fiyatına satışın mümkün olması, başka bir deyişle gayrimenkul fiyatlarının en diplerde seyretmesi yatırım açısından cazibeyi artırmaktadır.
30 yaş altı, eğitimli ve dinamik genç nüfusun dünyaya yakışan projelerde yaşama isteği paralelinde arz devam edecek; proje geliştiriciler üretimlerine bu çizgide yön verecektir.

Kentsel dönüşüm bölgelerinde ciddi konut operasyonları başlamıştır. 7.5 milyon konutun dönüşüm gerektirdiği saptamasıyla beraber 800 milyarlık konut yatırımı öngörülmektedir. Pendik, Kartal, Maltepe, Kadıköy gibi ilçelerde, Üçüncü Köprüyle birlikte Sarıyer bölgesinde, keza Yenibosna ve Merter’de hayata geçecek olan projeler İstanbul’un çehresini değiştirecektir.
Tüm bu saydıklarımız paralelinde Türkiye’deki konut fiyatları bir süre sonra dünyadaki metropollerle eşitlenecektir."

HABER:Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat, bu yıl ilki gerçekleştirilen düzenlenen Altın Badem Ödülleri’nden ‘Yılın Kurumsal Şir

10 Ekim 2017


Hasanoğlu İnşaat MÜSİAD Vizyoner’17’de örnek daire sunumu yapacak

Hasanoğlu İnşaat MÜSİAD Vizyoner’17’de örnek daire sunumu yapacak

İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeyi hayata geçiren Hasanoğlu İnşaat

10 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.