Dekorasyonda Simetri

24 Kasım 2014
PAYLAŞ
Dekorasyonda Simetri

Dekorasyonun modern stil dışında olmazsa olmazlarından biridir simetri... Odanıza göze hoş gelen bir dekorasyon yapmak için bu simetri önerilerine kulak verin...

Modern stillerde çoğunlukla asimetri tercih edilse de dekorasyonda, özellikle de geleneksel ve country stillerinde simetriden vazgeçilmiyor.

dekosrasyon-simetri-7

Oturma odasında olsun, yatak odasında olsun simetriyi kullanarak odanızda kolayca şık ve nezih bir görüntü yakalayabilirsiniz.

dekorasyon-simetri-1

Odanızda simetri yaratabilmek için öncelikle karşıdan bakıldığında bir orta nokta belirleyin. Bu noktayı vurgulayacak bir ayna veya kanepe gibi eşyalar kullanabilirsiniz.

dekorasyon-simetri-2

Orta noktanızı tablolarla da vurgulayabilirsiniz. Simetri yaratmak istediğiniz alanın köşelerine tıpkı aynadan yansırmış gibi çift mobilyalar ve aksesuarlar yerleştirmelisiniz.

dekorasyon-simetri-3

Çift abajurlar, çift sehpalar, çift koltuklar simetri yaratmakta size yardımcı olacaktır.

dekorasyon-simetri-4

Simetrik olarak yerleştirdiğiniz odanızın merkezini vurgulamak da salonunuza ayrı bir şıklık katabilir. Salonun merkezini orta sehpası, puf, halı gibi yardımcı mobilyalarla daha belirgin hale getirebilirsiniz.

dekorasyon-simetri-5

Ayna ve tabloları merkezde kullanabileceğiniz gibi, aynı zamanda simetriyi oluşturmak için iki adet köşelerde de kullanabilirsiniz.

dekosrasyon-simetri-6


"Dekorasyonda Simetri" haberine ait yorum yok

Yorum Yap