"Depremin en önemli ana başlıklarından biri kentsel dönüşüm"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dönüşüm çalışmalarıyla ilgili konuştu.

09 October 2019
"Depremin en önemli ana başlıklarından biri kentsel dönüşüm" İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediyelerle buluşma organizasyonu kapsamında bugün Esenler'i ziyaret etti. Toplantıya Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Genel Sekreter Yardımcısı Yavuz Erkut ve diğer yardımcılarıyla katıldı.

AA'nın aktardığı habere göre, bütün ilçe belediyelerini ziyaret edeceğini belirten İmamoğlu, "Bugün Esenler'deyiz. Belediye başkanımızla Esenler'i konuşacağız. Gördükleri eksikleri ya da yapılan; ama yürümeyen işleri dinleyeceğiz, önerileri de tabii. Herkes seçilmiş belediye başkanı. 39 ilçemiz için de aynı şey geçerli. Biz de bu şehre bütüncül olarak hizmet etmek zorunda olan Büyükşehir Belediye başkanıyız. Umut ederiz ki hem Esenler hem İstanbul adına güzel hizmetler verdiğimiz bir dönem olsun" diye konuştu.

ESENLER KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ DEVAM EDİYOR

Bir gazetecinin, "İBB ile Esenler Belediyesi arasındaki Esenler Kentsel dönüşüm protokolünün yerel seçim sonrasında iptal edildiği, yeni bir iş birliği olacak mı?" şeklindeki sorusuna Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, "Geçmişte uygulamadan kalkmıştı zaten" şeklinde yanıt verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise seçimden sonra kendilerinin elinde öyle bir protokol olmadığını belirterek, "Daha önce iptal edilmiş bir protokol var. Bugün detayları konuştuk. Arkadaşlarım bir plan masasına oturacaklar beraber. Burada yetkili olan Esenler Belediyesi ile Çevre Şehircilik Bakanlığı. Ama bizim sürece, İstanbul halkı adına hakim olma talebimiz oldu. Başkanla beraber aynı masada sohbet edelim, konuşalım şeklinde bir karar birliği yaptık. Sürecin tamamını, Esenler için kentsel dönüşümden doğacak boşluklarla ilgili 5000'lik bölge planlarıyla ilgili de bir arada çalışma konusunda birlikte karar verdik. Ekiplerimiz ortak bir çalışma masası kuracak" ifadelerini kullandı.

"HER BİNAYA 'RİSKLİ Mİ DEĞİL Mİ' DİYE BAKIYORUZ"

Kentsel dönüşümün İstanbul için önemine değinen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Deprem en önemli konu. Kentsel dönüşüm de bu sorunun çözümünün en önemli parçası. Belediye başkanları olarak her binaya 'Riskli mi, değil mi' gözüyle bakıyoruz. Her birimiz bir imzayı atarken, bu şehri depremle ilgili nasıl çözüme ulaştırırız diye bakıyoruz. Hepimizin zihninde vicdanında öncelikli konu. Depremin de en önemli ana başlıklarından biri kentsel dönüşüm" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kentsel dönüşümde özel hesaptan, yeni kredi desteği

Kentsel dönüşümde özel hesaptan, yeni kredi desteği

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahipleri için yeni düzenleme yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cum

03 June 2022


Kentsel dönüşüm desteği artıyor: 1,2 milyar lira kira yardımı

Kentsel dönüşüm desteği artıyor: 1,2 milyar lira kira yardımı

Kentsel dönüşüm çalışmaları tüm yurtta sürüyor. Riskli yapıların dönüşümü için yatırım değeri 110 mi

07 February 2022


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum